featured

Hayaller gerçek oluyor: Teknofest projeleri girişime dönüşüyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji şenliği Teknofest’te heyecan tüm süratiyle sürüyor. İstanbul’da nisan ayında 2 milyon 547 bin ziyaretçisi ile rekorlara imza atan Teknofest, 2023 yılının ikinci ve üçüncü durağında orijinal bir müsabaka modeliyle 30 Ağustos ila 3 Eylül 2023 tarihleri ortasında Ankara’da, 27 Eylül ila 1 Ekim 2023 tarihlerinde ise İzmir’de gerçekleşecek.

Teknofest projeleri teşebbüse dönüşüyor! Son müracaat tarihi: 10 Temmuz

Tam bağımsız bir Türkiye için “Milli Teknoloji Hamlesi” vizyonuyla milyonları kucaklayarak bir ortaya getiren Teknofest’te, Teşebbüs Yarışı modeli ile 10 farklı temada müsabaka sonrası teşebbüse dönüştürülmek istenen projelerin gelişimine tanıklık edilecek.

Teknofest Teşebbüs yarışına 2018 ile 2023 yılları ortasında Teknofest bünyesinde düzenlenen yarışlara başvurmuş lise, üniversite ve üzeri düzeydeki gruplar katılabilecek. Teşebbüs temaları; Eğitim, Sağlık ve Güzel Yaşam, Ulaşım ve Mobilite, Tarım, Haberleşme ve İletişim, Turizm, Çevre, Enerji ve İklim, Uzay, Havacılık ve Savunma, Afet İdare ve Engelsiz Ömür teknolojilerinden oluşuyor.

Teknofest yarışmacılarının katılabildiği yarışta tüm temalar Ön Kuluçka ve Hızlandırma kategorilerinden oluşuyor. Ön Kuluçka kategorisinde teşebbüs fikri olan yahut eserini geliştirmekte olan gruplar bu kategoride pahalandırılacak.

Bu basamakta teşebbüsün kurulmuş olması yahut şirketleşmiş olması kaidesi aranmayacak. Hızlandırma kademesinde ise projesini test edilebilir bir esere dönüştürmüş olan ve bu projeleri ile ilgili şirket kurmuş olan gruplar sunumları ile pahalandırılacak.

Teknofest yarışmacılarının teşebbüs ekosistemine dahil olmaları, teknoloji müsabakalarında geliştirilen projelerin ticarileştirilerek topluma kazandırılması ve de teşebbüse dönüşen projeler ile Ulusal Teknoloji Hamlesi’ne katkı sağlanmasının amaçlandığı yarışta iştirakçilere toplamda 7 milyon TL’nin üzerinde ödül verilecek.

Teknofest Teşebbüs Müsabakası temaları

  • Eğitim Teknolojileri
  • Sağlık ve Güzel Ömür Teknolojileri
  • Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri
  • Tarım Teknolojileri
  • Haberleşme ve İrtibat Teknolojileri
  • Turizm Teknolojileri
  • Çevre, Güç ve İklim Teknolojileri
  • Uzay, Havacılık ve Savunma Teknolojileri
  • Afet İdare Teknolojileri
  • Engelsiz Ömür Teknolojileri

Not: Müracaatlar 10 Temmuz prestiji ile sona erecek.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Hayaller gerçek oluyor: Teknofest projeleri girişime dönüşüyor!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir