featured

Hayvanların gözünü oyan gizemli yaratık kameraya yakalandı! Köylünün gözüne uyku girmiyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Video, bölgede birkaç inek, lama ve alpakanın meyyit bulunmasının çabucak akabinde sinemaya alındı. Hayvanların garip yaraları, insanları, hayvanların kanını emdiğine inanılan, “Keçi-Emici” olarak da bilinen mitolojik bir yaratık olan Chupacabra’nın yapıtı olduğuna inandırdı.

HAYVANLARIN BOYNUNDAKİ YARALAR YARATIĞI İŞARET EDİYOR

Efsaneye nazaran, şeytan üzere bir yaratık olan Chupacabra, hayvanların kanını içer. Beşerler, hayvanların boyunlarındaki yaralar nedeniyle ölümlerden bu yaratığın sorumlu olduğundan korkuyor. Buna karşılık, lokal çiftçilerin hayvanlarından uzak tutmak için etraflarına çitler diktiği bildiriliyor.

KOÇUN VEFAT BİÇİMİ ÜRKÜTTÜ

Geçen ay, Meksika’da bir koçun vefatı de Chupacabra’ya yüklenmişti. Meyyit hayvan, Meksika’nın Cancún tatil beldesinin 25 mil batısındaki Leona Vicario isimli bir köyde bulundu. Yaraları olan beyaz koç, yerde bir taşın üzerinde yatarken bulundu. Birtakım sakinlerin hayvanın vefatının nedeninin bir yabanî kedi olabileceğini düşünmesine karşın, birçok kişi gizemli ısırık izleri nedeniyle bunu “Keçi-Emici”ye atfetti.

“BEYİN YİYEN BİR GECE KUŞU OLDUĞU SÖYLENİYOR”

Bölge sakini olan Elvira, “Jaguarundiler çoklukla yumuşak modülleri, gözleri ve lisanı yerler. O hayvan ya da misal bir biçimde davranan öteki bir hayvan olabilir.” dedi. Bir öteki bir kişi ise, “Bana, gözlerini ve lisanını kaybeden ve sonra bulunan kaşifler hakkındaki bir belgeseli hatırlatıyor.” dedi. Abdiel ise şunları söyledi: “Köyümüzde, yıllardır, beyin yiyen bir gece kuşu olduğu söyleniyor. Köyümüzde ona Xnuc diyoruz.”

Hayvanların gözünü oyan gizemli yaratık kameraya yakalandı! Köylünün gözüne uyku girmiyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir