featured

HDP’den Selahattin Demirtaş’ı hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt: Bu tehditler bizleri yolumuzdan alıkoyamaz

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhrbaşkanı Erdoğan, 2. çeşit seçimlerinde sandıktan zaferle ayrılmasının akabinde yaptığı balkon konuşmasında cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş’ı maksat almıştı.

“51 KÜRT KARDEŞİMİN VEFATINA SEBEP OLAN TERÖRİST SELO’DUR”

Erdoğan, “Ne diyordu? Selo’yu dışarı çıkarmak istiyorsanız oyu bana vereceksiniz diyordu. Benim sevgili milletim ne dedi? Milletim güzel biliyor… Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimizin vefatına neden olan bu terörist Selo’dur. Hak ve hukukun hükümran olduğu Türkiye’de sen 51 Kürt kardeşimizin vefatına neden olan Selo’yu istediğin üzere dışarı çıkaramazsın. Bizim iktidarımızda bu türlü bir şeyin gerçekleşmesi mümkün değildir. Bizim iktidarımızda adalet, mülkün esasıdır! Bu değiştirilemez!” demişti.

HDP’DEN ERDOĞAN’A YANIT

HDP’den Erdoğan’a cevap geldi. Partinin toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada, “Seçim sonrası yaptığı konuşmasında Demirtaş’ı yuhalatıp, kin dolu sloganlar attıran Erdoğan bilmelidir ki bu boş tehditleri ne bizleri ne de hukuksuzca rehin aldığı arkadaşlarımızı yolundan alıkoyabilir. Yolumuzda yürümeye devam edeceğiz, bu ülkeye özgürlüğü, demokrasi ve barışı biz getireceğiz.” denildi.

HDP’den Selahattin Demirtaş’ı hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt: Bu tehditler bizleri yolumuzdan alıkoyamaz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir