Honor katlanabilir telefonun manzaraları sızdırıldı!

Huawei’den ayrıldıktan sonra önemli bir ivme kazanan Honor, büyük teknolojik adımlar atmaya devam edecek üzere görünüyor. O denli ki geçtiğimiz Ekim ayında X30i ve X30 Max modellerini piyasaya sürmüş ve beğeni toplamıştı. Birkaç gün sonra yeni modeli Honor X30‘u piyasaya sürecek şirket tezlere nazaran çabucak akabinde katlanabilir telefon dünyasına adımını atacak.

Honor, katlanabilir bir akıllı telefonu: Magic Fold

Büyük bir şirket olduğunu kanıtlamak isteyen Honor, geçtiğimiz yaz Magic serisi amiral gemisi telefonlarını tanıtmıştı. Honnor Magic Fold ismini taşıyacak yeni katlanabilir telefon ile detaylar gelmeye devam ediyor. Huawei ve Honor ile ilgili sızıntılarıyla ünlenen @RODENT950 isimli Twitter kullanıcısı, katlanabilir akıllı telefonun görselini sızdırdı.

Sızan görsele nazaran Honnor Magic Fold, ek bir ekrana sahip Galaxy Fold 3‘e benzeri bir akıllı telefon olacak üzere görünüyor. Kamera tasarımı konusunda ise, Honor 50’nin dizaynına benzerlik gösterecek. Sızan görselde en dikkat alımlı durumlardan birisi ise ön kameranın render üzerinde görünmüyor olması. Görsele bakılırsa tasarım, Mate X serisinde olduğu üzere içe yanlışsız katlanır bir yapıda karşımıza çıkacak.

Son devirde büyük bir ivmeyle popülerliğini arttıran katlanabilir telefon teknolojisi, şimdi tüm dünyada değerli olsa da satışlarında büyük artış gösteriyor. Listenin başında Samsung bulunuyor. Kendini bir halde kanıtlama gayretinde olan Honor ise bu alanda ağır mesai harcayıp dev şirketlerin ortasında yer almak istiyor. O denli ki şirket için 2021 yılı hayli verimli geçti.

Honor, bilhassa Çin’deki akıllı telefon satışlarını süratle artırıyor. Birtakım bilgilere nazaran şirket, akıllı telefon satışlarında Çin’de Xiaomi ve Apple’ı geçerek üçüncü sırada yer alıyor. Şirket akıllı telefon pazarında Vivo ve OPPO‘dan sonra üçüncü sırayı alarak emin adımlarla ilerliyor. Honor, yılın üçüncü çeyreğindeki satışlarını ikinci çeyreğindeki satışına oranla iki kat arttırdı.

Katlanabilir telefon teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce kullanışlı olur mu? gelecekte bir numaralı akıllı telefon teknolojisi olur mu? Lütfen fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

Yorum yapın