Honor X30, Geekbench’te görüntülendi!

Huawei’nin 2019 yılında Çin devletiyle direkt irtibatı olduğu gerekçesiyle kara listeye alınmasının akabinde verdiği en kritik kararlardan biri de Honor’un satılması oldu. Tüm hakları geçtiğimiz yılın kasım ayında Shenzen Zhixin New Information Technology Co. isimli konsorsiyuma geçen şirket, günümüz itibariyle çalışmalarını yaptırımlara takılmadan sürdürüyor.

Bununla birlikte akıllı telefon dalındaki etkinliğini de artıran şirket, kısa müddet içinde Honor X30 serisinin standart modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Hatta aygıtın lansman öncesi Geekbench’te göründüğünü de belirtelim.

Honor X30, Geekbench veritabanındaki yerini aldı

Şirket, ekim ayında Honor X30i ve Honor X30 Max modellerini kullanıcıların beğenisine sundu. Bu noktada aygıtları başka farklı tanıtmayı tercih eden şirket, serinin standart modeli üzerinde son dokunuşlarını yapıyor. Lansman için geri sayım başlarken, Honor X30 da Geekbench veritabanındaki yerini aldı.

ANY-AN00 model numarasıyla karşımıza çıkan akıllı telefon, yapılan tek çekirdekli testlerden 670 puan alırken, çok çekirdekli testlerden ise 1886 puan elde etmeyi başardı. Böylece aygıtın teknik özelliklerinden kimileri muhakkak oldu.

Akıllı telefon, 6,7 inç Full HD+ çözünürlüklü 120 Hz tazeleme suratı sunan IPS LCD panelle kullanıcı karşısına çıkacak. Birebir vakitte bu ekran, Gorilla Glass teknolojisi ile korunacak.

Honor X30’a orta segment modeller için tasarlanmış Qualcomm Snapdragon 695 işlemcisi güç verecek. 6 nm fabrikasyon süreci ile üretilen yonga seti, bünyesinde 2.2 GHz suratlara çıkabilen ve evvelki jenerasyonlara nazaran yüzde 15 daha yüksek performans sunan sekiz adet Kryo 660 çekirdeğine ek olarak Adreno 619 grafik ünitesini barındıracak.

Bellek tarafında 8 GB RAM ile gelmesi beklenen aygıt, kutudan çıkar çıkmaz Android 11 tabanlı Magic UI 5.0 arayüzünü çalıştıracak. Öte yandan güvenlik prosedürü olarak belirlenen parmak izi okuyucusu yan tarafa pozisyonlandırılmış.

Ön tarafta nokta formunda pozisyonlandırılmış 16 Megapiksel çözünürlüğünde selfie kamerası yer alırken, art tarafta 48 Megapiksel ana kamera, 2 Megapiksel derinlik ve 2 Megapiksel makro sensörü ve flaşın mevcut olduğu dörtlü kamera heyetimi bulunacak.

Son olarak uzun kullanım konsepti ile gelmesi beklenen akıllı telefon, rastgele bir aksilik çıkmaması halinde 16 Aralık’ta düzenlenecek bir aktiflikte kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Yorum yapın