Honor X30’un teknik özellikleri aşikâr oluyor!

ABD tarafından kara listeye alınmasının akabinde yıkıcı yaptırımlarla karşı karşıya kalan Huawei’nin verdiği en kritik karar yıllardır çatısı altında faaliyet gösteren Honor’un satılması oldu. Tüm hakları geçtiğimiz yıl Shenzen Zhixin New Information Technology Co. isimli Çinli konsorsiyuma geçen şirket, günümüz itibariyle çalışmalarını yaptırımlara takılmadan sürdürüyor.

Bununla birlikte akıllı telefon dalındaki etkinliğini büyük ölçüde artıran Honor, önümüzdeki günlerde X30 serisinin standart modelini kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Kısa mühlet evvel de aygıtın teknik özelliklerinin bir kısmı sızdırıldı.

Honor X30 teknik özellikleri

X30 telefonlarını farklı tarihlerde tek tek tanıtmaya devam eden şirket, artık de serinin standart modelini piyasaya sürecek. Bu doğrultuda aygıtın teknik özelliklerinden kimileri Çinli mikroblog sitesi Weibo üzerinden paylaşıldı.

Sızdırılan özelliklere göz atacak olursak, akıllı telefon büyük ihtimalle uzun kullanım konsepti ile çıkış yapacak. Çünkü şimdi kapasitesi açıklanmayan epey büyük bir bataryaya ve birebir halde süratli şarj olacak 66W takviyesine sahip olması bekleniyor.

Akıllı telefon, Qualcomm Snapdragon 695 işlemcisinden güç alacak. Orta segment modeller için tasarlanmış yonga seti, 6 nm fabrikasyon süreci ile üretildi. Buna ek olarak 2.2 GHz suratlara çıkabilen ve evvelki jenerasyonlara nazaran yüzde 15 daha yüksek performans sunan sekiz adet Kryo 660 çekirdeği mevcut. Grafik tarafında ise Adreno 619 yongası bulunuyor.

Honor X30, yuvarlak halde pozisyonlandırılmış ve bünyesinde 48 Megapiksel ana kamera, 2 Megapiksel derinlik ve 2 Megapiksel makro sensörü ve flaşın yer aldığı dörtlü kamera kurulumuyla kullanıcıların karşısına çıkacak. Selfie kamerasının ise ön tarafa nokta biçiminde konumlandırıldığını, lakin çözünürlüğü hakkında ne bir bilginin olmadığını ile ilgili rastgele bir bilgi yok.

Son olarak orta segment aygıtlar için olağan kabul edilecebilecek 90 Hz tazeleme süratiyle gelmesi beklenen akıllı telefon, rastgele bir aksilik çıkmaması halinde 16 Aralık’ta düzenlenecek bir aktiflikte piyasaya sürülecek.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Honor X30, hangi özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkmalı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorum yapın