featured

Horozkent, hedefini Süper Lig olarak belirledi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

– Horozkent gayesini Üstün Lig olarak belirledi

DENİZLİ – Horozkentspor Bayan Futbol U15 ekibi, yeni dönem hazırlıkları çerçevesinde Denizlispor U12 ekibi ile hazırlık maçı yaptı.

Denizli’yi Türkiye Bayanlar 1. Ligi’nde muvaffakiyet ile temsil eden tek kadro olan Horozkentspor Bayan Futbol U15 ekibi yeni dönem hazırlıkları çerçevesinde Denizlispor U12 grubu ile hazırlık maçı yaptı. Denizlispor Kınıklı Alanında yapılan hazırlık maçını çok sayıda futbolsever ve futbolcu velisi de izledi. Epeyce çekişmeli ve zevkli geçen maçta her iki kadro futbolcuları da sıcak havaya karşın yüksek tempoda çaba ettiler. Ligi ve oynanan hazırlık maçını pahalandıran Horozkentspor Teknik Sorumlusu Osman Kıraç kuüp olarak alt yapıya büyük değer verdiklerine dikkat çekerek, “Horozkent olarak biz Türkiye’de bayan futbolunda hakikaten değerli bir yere sahibiz. Vilayet dışına gittiğimiz de bunu çok rahat görebiliyoruz. Bir imaj marka olma yolunda bir etiketimiz farkındalığımız var. Alt yapı ile ön planda olan bir kadroyuz. Zira Türkiye’de alt yapıya kıymet veren sonlu sayıda kulüp var. Bizde bunlardan birisiyiz “dedi.

“Hedefimiz Harika Lig’e yükselmek”

Transferlerin maçın gidişatında değerli tesir ettiğini belirten Teknik Sorumlu Kıraç, “Tabii Muhteşem Lig’e çıkma amacımız devam ediyor. Bunu yaparken de bir anda çıkıp asansör üzere inme değil de kendi öz kaynaktan yetiştirdiğimiz futbolcularla bunu başarmak istiyoruz. Tabi transfer yapmadan da olmuyor. Gerekli transferleri de yaptık esasen. Amacımız harika lige çıkmak. Çıkarken de kendi alt yapımızdan çıkan oyunculardan konseyi bir grupla bunu başarmak istiyoruz. Hoş bir müsabaka yaptık. Biz idmanlarımızı yarı alanda yapıyoruz. Çim saha daha farklı ve uygun oluyor. Bu tıp maçlar kızlar için büyük deneyim oluyor. Sonuçta erkeklerle oynuyoruz lakin rakibimizin çevikliği hızlılığı kızlara nazaran daha farklı erkeklere karşın bir iki yaz daha büyük oynamamıza karşın o fizikî açığı kapatamıyoruz. Burada kıymetli olan maç yaparak kızların o maç eksikliğini gidermeleri ve maç ortamını yaşamaları. Bu maçta eksikliklerimizi gördük. U15 ligi başlarsa Horozkentspor’u en uygun biçimde temsil edeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

“Kendime Ronaldo’yu örnek alıyorum”

Yaklaşık 6 yıldır futbol oynadığına dikkat çeken yeşil siyahlı ekibin başarılı futbolcusu Burcu Özsoy, “Milli ekipte üç kere forma giydim. Bu altı yılda hocalarımızın sayesinde kendimi uygun geliştirdiğimi düşünüyorum. Bu nedenle bütün hocalarıma teşekkür ederim. Bu gün hazırlık maçında çok koştuk. Uygun bir hazırlık maçı oldu. Yeni dönemde kulübümüzü en güzel halde temsil edeceğimize inanıyorum. Benim yeni dönemden beklentim A kadrosunda oynamak ve kadrosu üstün lige çıkarmak. Kendime örnek aldığım futbolcu Ronaldo onun üzere yeterli bir futbolcu olmak istiyorum” sözlerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ömer Beyazoğlu – Spor
Horozkent, hedefini Süper Lig olarak belirledi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir