featured

HÜDA PAR lideri Yapıcıoğlu’ndan seçim değerlendirmesi: Dengeleri değiştirdik

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

14 Mayıs’taki 28. Devir Milletvekili Seçimi’nde AK Parti listesinden TBMM’ye 4 milletvekili sokan ve Cumhurbaşkanı Seçimi’nde Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen HÜDA PAR’ın Genel Lideri Zekeriya Yapıcıoğlu, seçimlere ait basın toplantısı düzenledi. Yapıcıoğlu, HÜDA PAR’ın hem seçimlerde istikrarları değiştirdiğini söyledi.

Yapıcıoğlu’nun açıklamaları şöyle:

Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sn. Recep Tayyip Erdoğan seçimden zaferle çıktı. Sn. Cumhurbaşkanımızı bu muvaffakiyetinden ötürü tebrik ederim. Bu sonucun memleketimize ve milletimize iyi olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

“HALKIMIZ MANDACI ZİHNİYETE GEÇİT VERMEDİ”

Milletimiz muhakkak bölümler tarafından siyasi ahlaka alışılmamış telaffuz ve hareketlerle yürütülen bir seçim sürecine şahit oldu maalesef. Bu süreçte birtakım bölümler tarafından pervasızca kullanılan nefret lisanına karşın milletimiz sağduyusunu koruma ederek iradesini ortaya koydu. Halkımız, memleketimizin huzuru, selameti ve idarede istikrardan yana tercihte bulunarak Türkiye siyasetini dizayn etmeye çalışan emperyal güçlere ve mandacı zihniyete geçit vermedi.

“SEÇİMLERİN KAZANANI 85 MİLYON VATANDAŞIMIZIN TAMAMI”

Ortaya çıkan bu tablo seçim kampanyalarını palavra, iftira, algı operasyonları ve kara propaganda üzerinden yürütenlere ders niteliğinde bir yanıt olmuştur. Siyaseti rekabet üzerinden değil kin, nefret ve düşmanlıkla yürütenler gayelerine ulaşamamıştır. Milletimizin iradesine ve istikbaline göz diken bölgesel ve global şer güçler kaybetmiştir. Seçimlerin kazananı ise hiç elbet 85 milyon vatandaşımızın tamamıdır. Bu sonucun Türkiye’nin yeni yüzyılı için değerli bir eşik olduğuna inanıyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte ülkemiz çok daha güçlü bir formda yoluna devam edecektir.

“SEÇİMLERDE İSTİKRARLARI HÜDA PAR DEĞİŞTİRDİ”

HÜDA PAR siyasi duruşu ve ortaya koyduğu pratikle bu sürecin kıymetli bir aktörü olmuştur. Seçimlerde istikrarları değiştiren HÜDA PAR hem parlamento hem de cumhurbaşkanlığı seçiminde sonuçlara değerli ölçüde tesir etmiştir. HÜDA PAR milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hedeflediği başarıyı yüzde yüz elde ederek siyasi alandaki varlığını Meclis’e taşımıştır. Bir defa daha seçim sonuçlarının ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sandığa giderek iradesini ortaya koyan halkımıza, seçim süreci boyunca ve seçim günü alanda ve sandık başında hizmet eden tüm teşkilatlarımıza ve bu sonuca katkısı emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

HÜDA PAR lideri Yapıcıoğlu’ndan seçim değerlendirmesi: Dengeleri değiştirdik

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir