featured

İBB Meclisi’nde “Erdoğan” tezahüratları sonrası kavga çıktı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin akabinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi birinci sefer toplandı. Tansiyonun yükseldiği toplantıda AK Parti ile CHP’li meclis üyeleri ortasında hengame çıktı.

AK PARTİLİLERDEN “ERDOĞAN” TEZAHÜRATI

Oturumun açılışında, İBB Meclisi 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul, Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti. Bu sırada ayağa kalkan AK Partili Meclis üyeleri alkışlarla, “Recep Tayyip Erdoğan” tezahüratları yaptı.

KAVGA ÇIKTI

Daha sonra oturuma orta verilirken, AK Partili Meclis üyeleri ile İBB çalışanları ortasında hengame çıktı. Arbedeyi görüntüleyen bir gazeteci de yaralandı.

“SORANLARA SORMAYANLARA” MÜZİĞİNİ SÖYLEDİLER

AK Parti Küme Başkanvekili Tevfik Göksu’nun konuşması esnasında bir sefer daha tartışma yaşandı. CHP sıralarından yükselen reaksiyonlara AK Partili Meclis üyeleri, “Oh oh oh” diye karşılık verdi. Göksu’nun konuşmasının akabinde AK Partili üyeler, “Soranlara sormayanlara” müziğini söyleyip tekrar, “Recep Tayyip Erdoğan” sloganları attı.

“MECLİS TEZAHÜRAT YERİ DEĞİLDİR”

AK Partililere reaksiyon gösteren CHP Küme Başkanvekili Tarık Balyalı, “Seçimlerin tek kazananı Türkiye. Partiler gelir geçer. Bu ülke çok seçim gördü. Seçim sonuçları AK Parti’ye ve cumhurbaşkanına iyi olsun. Seçimi kazananların kutlama hakkı vardır, olağandır. Lakin 21 sene ülkeyi yönetmiş partiden bu mecliste olgunluk beklerdim. Burayı tribüne çevirmeye hakkınız yok. Meclis, tezahürat yeri değildir.” dedi.

İBB Meclisi’nde “Erdoğan” tezahüratları sonrası kavga çıktı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir