featured

İçişleri Bakanlığı’ndan 81 il valiliğine “Afetzede” genelgesi: Yol masrafları karşılanmaya devam edecek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanlıği, Afet ve Acil Durum İdaresi (AFAD) Başkanlığınca 81 vilayet valiliğine yazı gönderdi. “Afetzedelerin Geri Dönüş Süreçleri ve Yol Masraf Ödemeleri” bahisli genelgeye işaret edildi.

TAHLİYE TALEPLERİN KARŞILANMASI İŞLMELERİ DEVAM EDİYOR

Buna nazaran, öteki vilayetlerden afet bölgesine, afet bölgesinden süreksiz olarak yaşadıkları öteki vilayetlere, afet bölgesinden afet bölgesine gidiş dönüş yapmak isteyenlerle ilgili tahliye taleplerinin karşılanması süreçleri kesintisiz devam ediyor. Bu kapsamda, afetzede vatandaşların geri dönüş ve yol masraflarının karşılanması iş ve süreçlerinin yürütülmesi için valilik, kaymakamlıklar bünyesinde daha evvel oluşturulan üniteler vazifelerini sürdürüyor.

Belirlenen tahliye bilgilendirme ve müracaat noktalarının adres ve irtibat bilgilerine valilikler ve kaymakamlıkların internet ve toplumsal medya hesapları üzerinden ulaşılabiliyor.

GERİ DÖNMEK İSTEYENLERİN BİLET FİYATLARI KARŞILANIYOR

“Yol masraf belgesi” talep eden depremzedeler “https://tahliye.afad.gov.tr” adresinden sisteme giriş yapabiliyor.

Tahliye ve geri dönüşler konusunda müracaat noktalarına başvuran afetzedelerin bilet fiyatları karşılanıyor. Kendi imkanlarıyla bilet alan afetzedelerin talep etmeleri halinde bilet fiyatları ödeniyor. Yapılacak ödemelerin depremzede vatandaşların T.C. kimlik numaraları üzerinden gerçekleştirilmesi sağlanıyor.

Çıkış vilayetlerindeki tahliye bilgilendirme ve müracaat noktalarına müracaat yapamadan afet bölgesindeki merkezlere ulaşan afetzedelere de gerekli kolaylıklar sağlanarak talepleri halinde yol masraf meblağları karşılanıyor.

7 gün 24 saat çalışma temelli oluşturulan tahliye ve müracaat merkezlerine başvuran vatandaşların ulaşım noktasında uygun vasıtalarla gidiş dönüşlerinde gerekli her türlü imkan ve kolaylık daha evvel yapıldığı formda kesintisiz yürütülüyor.

Kaynak: AA / Yeni
İçişleri Bakanlığı’ndan 81 il valiliğine “Afetzede” genelgesi: Yol masrafları karşılanmaya devam edecek

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir