featured

İmam nikahı ile kandırılıp cinsel istismara uğrayan zihinsel engelli genç kız intihar etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Pendik’te Kur’an kursunun da bulunduğu bir dernekte misyonlu olduğu sav edilen A.S. geçen Mart ayında yüzde 50 zihinsel engelli E.D. (23)’ye cinsel hücumda bulunduğu argümanıyla tutuklandı. Olaydan 2 hafta sonra E.D. intihar ederek hayatına son verirken İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, E.D.’nin yüzde 50 oranında hafif mental retardasyon özrünün bulunduğu, Pendik’te bir anaokulunda hizmetli olarak çalıştığı anlatıldı.

GEZDİRME MAZERETİYLE KAÇIRMIŞ

E.D.’nin işyerine tek başına gidip gelemediği için dedesi C.D.’nin kendisini işe getirip götürdüğü ve olay gününde iş yerine dedesi tarafından bırakıldıktan sonra sıkılması sebebiyle saat 10.30 sıralarında işyerinden çıktığı, kendisinden haber alınamamasından sonra dedesi C.D.’nin polise giderek kayıp müracaatında bulunduğu aktarıldı. 8 Mart günü iş yerine gelerek E.D.’nin cinsel akına uğradığını belirtmesi üzerine şikayet sonrası soruşturma başlatıldı. E.D.’nin sözünde dedesinin kendisini işyerine bıraktıktan sonra sıkıldığını, işyerinden çıkarak Güzelyalı Toplumsal Tesisine kadar yürüyüp orada bir bankta oturduğu sırada kuşkulu A.S.’nin yanına yaklaştığını anlattı. Sözünün devamında E.D., şüphelinin kendisini gezdirme teklifinde bulunduğunu, teklifini kabul ederek şüphelinin aracıyla seyir halindeyken dedesini aramak istediğini söylemesi üzerine A.S.’nin telefonunu alarak “Seni öldürürüm” tehdidinde bulunduğunu anlattığı söz edildi.

İMAM NİKAHI KIYILDIKTAN SONRA TECAVÜZ ETMİŞ

Sonrasında E.D. adresini bilmediği bir meskene gittiklerini ve bu konutta A.S.’nin kendisine yemek yedirdikten sonra alkol almayı teklif etmesi üzerine alkol aldıklarını, bir müddet sonra sersemlemesi üzerine şüphelinin kendisini bir odaya götürerek birazdan bir hocanın gelip dini nikahlarını kıyacaklarını söylediğini anlattı. Akabinde E.D. içeriden Kur’an okuma seslerinin geldiğini bir mühlet sonra ise A.S.’nin kendisini yatak odasına götürerek kıyafetlerini çıkarmaya başlaması üzerine ‘Beni bırak’ diye bağırdığını şüphelinin kendisine cinsel atakta bulunduğunu anlattı.

DUŞA SOKMUŞ, SONRA KÖPRÜ ALTINA BIRAKMIŞ

Şüphelinin kendisini duşa sokup kıyafetlerini giydirerek 8 Mart gece saat 02.00-03.00 sıralarında Pendik’te bir alışveriş merkezi yakınındaki köprünün altına bıraktığını, akabinde da yürüyerek çalıştığı anaokuluna kadar gittiğini anlattı. İşyerinde sabaha kadar dinlendiğini ve sabah okula gelen bir öğretmenin dedesini aradığını, sonrasında dedesiyle meskene gittiğini ve tehdit edilerek cinsel atağa uğradığını anlatması üzerine şüpheliden şikayetçi olduğunu tabirinde belirtti.

İMAM NİKAHI KIYILDIĞINI VE CİNSEL BAĞLANTI ARGÜMANLARINI KABUL ETMEDİ

Soruşturma kapsamında kuşkulu A.S.’nin de sözü alındı. Kuşkulu sözünde 8 Mart günü Güzelyalı toplumsal tesisine kahvaltı yapmak için gittiğini, mağdur E.D.’nin ise deniz kenarında otururken kendisinden çakmak istediğini, akabinde E.D.’nin kendisini Tuzla’ya götürmesini istediğini anlattı. Sözünün devamında, kendisinin hayırsever biri olduğunu E.D.’yi bu yüzden Tuzla’ya götürmek için aracına aldığını, Tuzla’da bulunan bir toplumsal tesise götürdüğünü lakin buranın kapalı olmasından ötürü E.D.’ye yardımcı olmak maksadıyla Çekmeköy’deki meskenine götürdüğünü tabir etti. E.D.’de rastgele bir zihinsel pürüz fark etmediğini saat 14.00 sıralarında meskene vardıklarında başka odalarda oturarak E.D.’nin yemek yedikten sonra namaz kıldığını, akabinde E.D.’ye meskene gitmesi gerektiğini söylemesine karşın gitmek istemediğini anlattı. Akabinde kendisinin istemesi üzerine E.D.’yi gece vakti Pendik’te alışveriş merkezi yakınına bıraktığını, rastgele bir imam nikahı kıymadıklarını ve cinsel alaka yaşamadıklarını anlatarak suçlamaları kabul etmediğini söz etti.

ŞÜPHELİ A.S. TUTUKLANDI

Şüpheli A.S. 17 Mart’ta gözaltına alınarak, 18 Mart’ta çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. İddianamede soruşturma kapsamında polis gruplarının topladığı güvenlik kamera manzaralarının tahlil tutanağında kuşkulu A.S.’nin 17 Mart günü Güzelyalı Toplumsal Tesislerine saat 11.27’de gelip saat 12.31 sıralarında mağdur ile birlikte ayrıldığının görüldüğü aktarıldı. Tutanakta, A.S.’nin E.D.’nin bankta oturduğu sırada yanına gelerek E.D.’yi aracına davet ettiğinin görüldüğü ve tıpkı gün saat 23.45’te Pendik’te bir alışveriş merkezinin önüne bıraktığının tespit edildiği belirtildi.

OLAYDAN 2 HAFTA SONRA 4. KATTAN ATLAYARAK İNTİHAR ETTİ

Mağdur E.D.’nin olaydan sonra şüpheliyi teşhis ettiği de iddianamede yer aldı. E.D.’nin olaydan sonra buhrana girdiği ve olaydan yaklaşık 15 gün sonra 23 Mart’ta ailesiyle birlikte yaşadığı apartmanın 4. katından atlayarak hayatını kaybettiği belirtildi. Soruşturmada E.D.’nin annesi mağdur sıfatıyla, ablasının kızı S.D.’nin ise şahit sıfatıyla sözlerinin alındığını aktarıldı.

HAFİF DERECEDE ZEKA GERİLİĞİ TESPİT EDİLDİ

Soruşturma kapsamında E.D.’nin zihinsel engelline ait tedavi evrakları alınarak rapor düzenlenmesi için İsimli Tıp Şube Müdürlüğüne gönderildiği, 3 Mayıs’ta çıkan raporda E.D.’nin hafif derecede zeka geriliğinin bulunduğu, bu zeka geriliğinin ruh ve vücut bakımından kendisini savunmasına mahzur teşkil etmediği belirtildi.

15 YILDAN 22 YIL 6 AYA KADAR MAHPUSU İSTENİYOR

Hazırlanan iddianamede, kuşkulu A.S.’nin ‘Nitelikli cinsel saldırı’ ve ‘Cebir tehdit yahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ cürümlerinden toplamda 15 yıldan 22 yıl 6 aya kadar mahpus cezasıyla cezalandırılması isteniyor. Kur’an kursu da veren derneğin internet sitesindeki adresine gidildiğinde özel bir anaokulu olduğu görüldü. Vatandaşlar tarafından derneğin çok evvelden sitede belirtilen adresten taşındığı belirtiliyor. Derneğin sitesinde belirtilen irtibat numaraları ise kapalı. Bahse ait bilgi almak için dernek ve rastgele bir dernek yetkilisine ulaşılamadı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni
İmam nikahı ile kandırılıp cinsel istismara uğrayan zihinsel engelli genç kız intihar etti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir