featured

İmzalar atıldı: Popüler tarayıcı, Bing için Google’ı bırakıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Microsoft bir müddettir Bing tarayıcı ile Google’ın tahtını sallamaya çalışıyor. ChatGPT dayanaklı sohbet özelliği sayesinde gündemden düşmeyen Bing, artık de Firefox iş birliğiyle konuşuluyor. Mozilla ve Microsoft, Firefox varsayılan arama motorunun Google yerine Bing olması için anlaşacak.

Firefox, Google yerine Bing’i varsayılan arama motoru yapacak

Microsoft, Google’ın hakimiyetine meydan okumak maksadıyla Mozilla ile anlaşmak istiyor. The Information tarafından hazırlanan son rapor, üst seviye Microsoft yöneticilerinin Mozilla ile görüştüğünü ve Bing için mutabakat sağladıklarını ortaya koydu.

Aslında Mozilla, bir müddettir varsayılan arama motorunu değiştirmek için Bing’i test ediyordu. Google ve Mozilla ortasındaki muahedenin yıl sonunda sona ereceğini düşünürsek, Microsoft’un telaşlı davranması mantıklı görünüyor.

Microsoft, Firefox ile yapılacak muahedeyi, Bing’in kullanıcı tabanını genişletmek ve pazardaki pozisyonunu sağlamlaştırmak için bir fırsat olarak görüyor. Bing, yapay zeka takviyesi sayesinde etkileşimde artış yaşadı. Hatta Mart ayında 100 milyon faal kullanıcıya ulaştı.

Yine de Google’ın arama motoru pazarında rakipsiz olduğunu belirtmek gerekiyor. Son bilgiler; Bing’in yüzde 2,79’luk bir hisseye, Google’ın ise yüzde 92,63’lük bir hisseye sahip olduğunu gösterdi. Bing’in en yüksek pazar hissesi yüzde 9,92 düzeylerini görmüştü.

Tarayıcı açısından ise Firefox’un yüzde 2.77’lik bir kullanıcıya hitap ettiğini belirtmek gerekiyor. İddia edebileceğiniz üzere bu alanda Google Chrome yüzde 63 ile önder pozisyonda.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İmzalar atıldı: Popüler tarayıcı, Bing için Google’ı bırakıyor!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir