featured

Instagram’da fotoğraflarınıza filtre ekleyemiyor musunuz? Çözümü aslında bu kadar basit!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özellikle son 5 yıldır toplumsal medya ile giderek içli dışlı oluyoruz. Bu çok sanal dünyaya adapte olmak bizlere yeni sıkıntılarda getiriyor. Bu problemlerden biri de kimi Instagram filtrelerinin kullanılamıyor olması. Bahsi geçen sorunun forumlarda birçok kullanıcının canını sıktığını fark ettik. Bu yüzden sorunun nasıl çözüleceği hakkında bir rehber yayınlamak istedik. İşte sizler için Instagram filtre ekleyememe sorunu ve çözümü…

Instagram filtre ekleyememe sorunu nasıl çözülür?

Son vakitlerde birçok Instagram kullanıcısı filtreleri fotoğraflara ve görüntülere ekleyemediklerinden bahsediyor. Pekala bu sorunun tahlili ne? Aşağıda sizin için işe yarayan tüm tahlil yollarını listeledik.

1- Android aygıtlarda Instagram’ı durdurmaya zorlayın

Android telefonlar, çalışan bir uygulamayı “Durdurmaya zorla” isimli bir seçenek sunar. Özellik uygulamanın tüm önbellek bilgilerini siler. Böylelikle uygulama kendine bir reset atmış olur. Instagram’a tekrar girdiğinizde kendini yenilemiş bir uygulama kullanmaya başlayacaksınız.

2- Instagram için Pozisyon Müsaadesini Etkinleştirin

Forumlarda bahsi geçen sorunu yaşayan kullanıcılardan kimileri “izinler” sekmesini karıştırdı. Android ve iOS aygıtlarda uygulama müsaadeleri ekranına giderek Instagram’ı bulun. Akabinde tüm müsaadeleri etkin hale getirin. Kimi kullanıcılar sorunu bu türlü çözdüklerini belirtti.

3- VPN Uygulamalarını kapatın

Eğer art planda bir VPN uygulaması etkin olarak çalışıyorsa o da sizi etkileyebilir. Ayrıyeten Instagram’ın bölgeden bölgeye filtre seçeneklerini değiştirdiğini düşünürsek VPN açıkken kimi fitreleri kullanamamanız olağan olacaktır.

4- Instagram uygulama önbelleğini temizleyin

Instagram önbelleğini temizlemekte durdurmaya zorlamak üzere tesirli bir formül olacaktır. Temizlenmiş ve yenilenmiş bir uygulamayı kullanmak muhtemelen uygulama içerisindeki tüm problemleri gidermiş olacaktır. Böylelikle filtre seçenekleri de aktif duruma gelecektir.

5- Instagram’ın son sürümünü kullandığınızdan emin olun!

Uygulamayla birlikte aslında yüklü olan filtrelerde güncelleniyor. Eski bir Instagram sürümü kullanmakta bu durumu tetikleyebilir. Bu yüzden uygulanın son sürümünü kullandığınızdan emin olun.

6- Instagram uygulamasını tekrar yükleyin

Açıkçası 6. husus üstteki 5 unsur işe yaramadığında kullanmanız gereken bir usul. Sebep yazılımsal yahut yükleme kaynaklı olabilir. Bu yüzden en sağlamı uygulamayı silip yine yüklemek olacaktır. Bu yolda işe yaramazsa Instagram dayanak ile bağlantıya geçin.

Peki siz Instagram filtre ekleyememe sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Instagram’da fotoğraflarınıza filtre ekleyemiyor musunuz? Çözümü aslında bu kadar basit!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir