featured

İş insanının evine silahlı soygun! Ekiplerin peşine düştüğü şoför son yaptıklarıyla kendini ele verdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Çekmeköy‘de bir iş insanın konutuna giren maskeli ve silahlı kişi, iş insanın eşi ve kızının başına silah dayayarak çelik kasada bulunan 320 bin euro pahasındaki mücevher, bir ölçü para ve konutun garajındaki arabası alarak kayıplara karıştı. Olayla ilgili çalışma başlatan Çekmeköy İlçe Jandarma Komutanlığı ve JASAT takımları, çalınan aracı ormanlık alanda terk edilmiş vaziyette buldu.

PARMAK İZİ YA DA KANITA RASTLANMADI

Evdeki incelemelerde takımlar, rastgele bir parmak izi ya da kanıta rastlamadı. Kamera kayıtlarının olmaması, hırsızlığın konutta çalışan görevlilerin olmadığı pazar günü yaşanması ve meskende yalnızca 2 bayanın bulunduğu vakitte gerçekleşmesi üzerine çalışmalarını genişleten takımlar, olayın içeriden birinin yönlendirilmesi ve yardımı ile gerçekleşmiş olabileceği kuşkusu üzerinde durdu.

SON HAREKETLERİ OKLARI SÜRÜCÜYE ÇEVİRDİ

Jandarma takımlarının meskenin içerisini ve kasanın yerini çok düzgün bilen çalışanlar üzerinden yürüttüğü çalışmalar sonucunda; meskenin sürücüsü Ş.P.’nin son vakitlerde sık sık yurtdışına çıktığı ve olağanın üzerinde harcama yaptığı, Üsküdar’da bulunan bir kuyumcuya yakın vakitte ziynet eşyası bozdurduğu, ziynet eşyasının bir kısmını yabancı asıllı sevgilisi İ.K.’ye ikram ettiği, bir kısmını da yurtdışına çıkarttığı tespit edildi.

ŞOFÖR, ÇALINTI MÜCEVHERLERİN BİR KISMIYLA YAKALANDI

Hırsızlık olayının planlayıcısı ve azmettiricisi olduğu tespit edilen sürücü Ş.P., Ümraniye’de bulunan konutunda çalıntı mücevherlerin bir kısmı ile kıskıvrak yakalandı. Sözünde hatasını itiraf eden sürücü Ş.P., iş insanın yanında yaklaşık 6 yıldır çalıştığını, evvel itimadını kazandığını, konutun içini âlâ bildiğini söyledi. Ş.P, kabahat ortağı M.Ç.’yi kendisinin yönlendirdiğini, mücevherlerin bir kısmıyla yabancı asıllı sevgilisi İ.K.’ye ikram aldığını, başka kısmını da cürüm ortağı olan M.Ç.’ye verdiğini belirtti.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

Çalıntı mücevherlerin izini süren JASAT takımları, İ.K.’yı yurtdışında, cürüm ortağı M.Ç.’yi ise İzmir’de çalıntı mücevherlerle birlikte yakaladı. Olayın azmettirici Ş.P. ve faili M.Ç., isimli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderilirken, çalınan mücevherler ve paralar iş insanına teslim edildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni
İş insanının evine silahlı soygun! Ekiplerin peşine düştüğü şoför son yaptıklarıyla kendini ele verdi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir