featured

İşçi ve işveren taraflarından 11 bin 402 lira olarak açıklanan yeni asgari ücrete ilk yorum

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren yeni minimum fiyat sayısı muhakkak oldu. Minimum Fiyat Tespit Kurulu’nun 3. toplantısının akabinde kameralar karşısına geçen Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, taban fiyatın yüzde 34 artırımla brüt 13 bin 414 TL, net minimum fiyat fiyatının ise 11 bin 402 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

TÜRK-İŞ: ENFLASYON MUHAKKAK BİR NOKTAYA GELMEZSE KIYMETİ KALMIYOR

Bakan Işıkhan’ın akabinde Türk-İş Lideri Ergün Atalay konuştu. Atalay, Geçen yıl orta artırımda yüzde 30 civarı artırım verilmişti. Bugün yüzde 34. Minimum fiyatı artırıp enflasyon belirli bir noktaya gelmezse değeri kalmıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Türk-İş Lideri Ergün Atalay

TİSK: ÜÇLÜ MUTABAKATTAN MEMNUNİYET DUYUYORUZ

TİSK Lideri Özgür Burak Akkol da şunları kaydetti: “Süreç boyunca daima bir arada azami uğraş gösterdik. İstikrarlı sayı için çalıştık. İmkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak sayıya ‘evet’ demenin memnuniyeti içindeyim. Üçlü mutabakatla taban fiyatı tekrar güncelledik. Bu birliktelikten de memnuniyet duyuyoruz. Patronlar olarak kuvvetli dönemeçlerden geçiyoruz, üzerimize düşeni ziyadesiyle yapmaya hazırız.”

İşçi ve işveren taraflarından 11 bin 402 lira olarak açıklanan yeni asgari ücrete ilk yorum

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir