featured

“İşgalci” sözleri tepki çeken AK Partili Binali Yıldırım’dan yeni açıklama geldi: İlk defa terör örgütleri sandığa getirildi, sandığa ortak yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Ankara Otonomi Oto Galericiler Sitesi’ni ziyaret etti. Esnafın sorun ve taleplerini dinleyen AK Partili Yıldırım, Millet İttifakı ve HDP’yi sert sözlerle amaç aldı.

“İLK SEFER TERÖR ÖRGÜTLERİ SANDIĞA GETİRİLDİ”

“NİYE TERÖR ÖRGÜTÜNÜN İSMİNİ VERMİYORSUN”

“YAPILANLARI HİÇ KÜÇÜMSEMEYELİM”

Yapılanları hiç küçümsemeyelim. 20 yıl evvelki Türkiye‘ye bakın, yollarıyla hastaneleriyle tren yollarıyla okullarıyla havalimanlarıyla deniz limanlarıyla köprülerle tünellerle viyadüklerle internetiyle barajlarıyla. İnternet diye bir şey yoktu. e-Devlet’i birçok Avrupa ülkesinden evvel biz getirdik. 65 milyon vatandaş kullanıyor, 9 bin 500 tane farklı süreç yapıyor. Otonomi’nin buraya gelmesi, açılması konusunda sizlerin büyük uğraşı, bizim de katkılarımız oldu. Açılışı yaptık, hoş de bir yer oldu.

“VAATLERİ VERİRKEN KAYNAĞINI AÇIKLAMASI LAZIM”

Yıldırım, muhalefetin, “Şu kadar vereceğiz, bu kadar vereceğiz” tabirlerinin birer vaat olduğunu belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu vaatleri verirken kaynağını açıklaması lazım. ’21 bin 500 en düşük maaş olacak devlette.’ Özel dal vermeyecek mi? Sen nereden vereceksin kardeşim? Ona nazaran iki katı artıracaksın. Artık bu, tahlil değil. Tahlil, ne kadar artırırsan enflasyonu o kadar azdırırsın. Gerçek tahlil, enflasyona savaş açmak, onu aşağı çekerken de dükkanı kapatmadan, hayat devam edecek, alışveriş devam edecek, üretim devam edecek. Yoksa enflasyonu düşürmek kolay. Boğazını sıkarsın, işsizlik, güçsüzlük hepsi artar, toplumsal olaylar patlar. O iş değil ki. Yani bir yandan Türkiye yılda 600, 700 bin istihdam oluşturması lazım. Gençler yetişiyor. Hasebiyle hem büyüyeceğiz hem enflasyonu kademeli olarak aşağı çekeceğiz. Sonra yararlarımız, enflasyonun altında kalmayacak. Gaye bu, bizim modelimiz bu. Onlar ise enflasyonun gerisinde ralliye katılmak istiyor. Bu kadar açık. ‘Enflasyon gidebildiği kadar gitsin. Biz de gerisinden koşalım.’ Koşamazsın, yorulur, düşersin, ralliye döner, 90’lara döner. Yani bakış açımızdaki en temel fark buradan geliyor.”

“SEÇİMLER TÜRKİYE’DEN ÖBÜR HERKESİ İLGİLENDİRMEYE BAŞLADI”

Pazar günü yapılacak seçimlerin Türkiye’den öbür herkesi ilgilendirmeye başladığını vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti: “Bu seçimler ne hikmetse Türkiye’den öteki herkesi ilgilendirmeye başladı. Bu nasıl bir iş? Yani Amerikalılar burada oy mu kullanacak? Fransızlar, Almanlar oy mu kullanacak? Kandil’dekiler oy mu kullanacak? Suriye’deki YPG/PYD, Avrupa’daki, Amerika’daki FETÖ’cüler oy mu kullanacak? Bunlar, kendilerini parçalıyor. ‘İşte gidin destekleyin.’ Kimi destekleyin? Kemal Bey’i. Ne olacak? Artık Tayyip Bey’i indirmek ne demek biliyor musun? Sıkıntı bireyler değil, güdülecek adam lazım. Tayyip Beyefendi bunlara rest çekiyor, ‘Türkiye eski Türkiye değil kardeşim.’ diyor. ‘Uçak vermezsen uçağımı yaparım. Tank vermezsen tankımı yaparım. Gemi vermezsen gemimi yaparım. Kendi göbeğimi kendim keserim. Ben sana muhtaç değilim.’ deyince onların kimyası bozuluyor.”

Kaynak: AA / Muhammed Nuri Erdoğan – Şimdiki
“İşgalci” sözleri tepki çeken AK Partili Binali Yıldırım’dan yeni açıklama geldi: İlk defa terör örgütleri sandığa getirildi, sandığa ortak yapıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir