featured

İşitme Engelliler Milli Takımında Tercümanlık Yapan Guddusi Aydın, Antrenör Oldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

10 yıla yakın İşitme Engelliler Ulusal kadrosunda tercüman olarak vazife yapan Manavgat Kaymakamlığı İşitme Engelliler Koordinatörü Guddusi Aydın, işitme Engelliler Futbol Ulusal Kadro Antrenörü oldu.

Antalya ve Manavgat işitme Engelliler Futbol grubunda 25 yıla yakın bir müddettir tercüman, koordinatör ve antrenör olarak vazife yapan, 2012 yılından beri de İşitme Engelliler Ulusal Futbol ekibinde tercüman olarak misyon yapan Manavgat Kaymakamlığı Engelliler Koordinatörü Guddusi Aydın, İşitme Engelliler Futbol Ulusal Kadrosunda antrenörlük vazifesine getirildi.

Bu süreçte işitme Engelliler Futbol Ulusal kadroda bir Avrupa, iki sefer dünya ve olimpiyat şampiyonluğunun yanı sıra U21 Avrupa Şampiyonluğu, geçen yıl Brezilya’da gerçekleşen olimpiyatta üçüncülük yaşayan Guddusi Aydın, Eylül ayında Malezya’da gerçekleşecek olan Dünya Şampiyonası Afyon Karahisar’daki hazırlık kampına Antrenör olarak davet edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Guddusi Aydın, “Hayatımın büyük bir kısmı işitme Engelli özel insanlarımıza hizmet etmekle geçti. Onlara hizmetimizi en düzgün spor üzerinden yaptık, spor bizim için bir gayeden çok araç oldu. Bütün amaçlarımıza spor ile ulaştık. Spor faaliyetlerine Antalya işitme Engelliler Futbol grubunda başlayıp, Manavgat İşitme Engelliler Spor Kulübünde devam ettirerek, uzun yıllar hizmet verdim. Ulusal kadromuza atlet gönderirken, kendimde branşım olan işaret lisanı tercümanı olarak misyon aldım. Uzun yılların vermiş olduğu deneyim ile kendimi geliştirip Futbol Antrenörü evraklarımı de tamamladım. Milletlerarası başarılara birlikte imza attığım Ali Metin hocam 2012 yılında beni tercüman olarak takımına davet etmişti. Artık de 11 yıl sonra bu sefer şahsımı Antrenör olarak Futbol Ulusal Kadromuza davet etti. 2012 yılında şampiyon olan Ulusal ekibime tercüman olarak başlayıp, 11 yıllık müddette toplamda iki kez Avrupa, iki kere Dünya ve olimpiyat şampiyonluğunun yanı sıra geçen yıl Brezilya’da olimpiyat üçüncülüğü yaşadım. Bundan sonra ki amacım tercüman olarak yaşadığım uluslar ortası muvaffakiyetleri antrenör olarak da yaşamak. Şuana kadar yaşadığım başarılara katkı ve takviyesi olan başta eşim Hafize Aydın, İbrahim Aydın ağabeyime, aileme, işitme Engelliler Federasyonumuza, Manavgat Kaymakamlığına, etrafımdaki bedelli beşerler ve Ali Metin hocama teşekkür ederim” dedi. – ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor
İşitme Engelliler Milli Takımında Tercümanlık Yapan Guddusi Aydın, Antrenör Oldu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir