featured

İsrail hapishanesinde tutuklu bulunan Filistinli, “sperm kaçırma” yöntemiyle dördüz babası oldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İşgal altındaki Doğu Kudüs’ün Makasıd İslami Vakıf Hastanesi’nde gerçekleşen doğumla Kenan, Reyyan, Abdurahman ve Necah ismi verilen, 3 erkek bir kız dördüz bebek dünyaya getirdi. İsrail makamlarının, hapishanedeki eşlerini ziyaret etmesine müsaade vermediği bayanlar, aile kurabilmek için sperm kaçırma yoluna başvurarak yapay döllenme tekniğiyle gebe kalıyor.

FETVA VERİLMİŞTİ

Filistin Yüksek Fetva Kurulu de, İsrail hapishanelerinde tutuklu Filistinlilerin eşlerinin yapay döllenme yoluyla çocuk sahibi olabilecekleri tarafında fetva vermişti.

DÖRDÜZ DOĞURDU

Yaşananların akabinde İsrail hapishanelerindeki Filistinlilerden biri daha sperm kaçırma metoduyla baba oldu. İsrail mahkemesi tarafından 18 yıl mahpusa mahkum edilen ve 2008’den bu yana tutukluluk hali devam eden Gazzeli Ahmed Şimali’nin (38) eşi, bugün işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Makasıd İslami Vakıf Hastanesi’nde gerçekleşen doğumla Kenan, Reyyan, Abdurahman ve Necah ismi verilen, 3 erkek bir kız dördüz bebek dünyaya getirdi.

SAĞLIK DURUMLARI İYİ

Sağlık durumları güzel olan 34 yaşındaki anne ve bebekleri, hastaneden ayrılarak ikamet ettikleri Gazze Şeridi’ne gitti. Makasıd Hastanesi Yenidoğan Kısmı Müdürü Dr. Hamid Hammaş, İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi’nde bilhassa ikiz doğumları konusunda sıhhat hizmetlerinin yetersizliği nedeniyle Gazzeli hastaların kendilerine başvurduklarını söyledi.

ÜCRETSİZ SIHHAT HİZMETLERİ SUNUYOR

Kaynak: AA / Dünya
İsrail hapishanesinde tutuklu bulunan Filistinli, “sperm kaçırma” yöntemiyle dördüz babası oldu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir