featured

İstifa eden danışmanından Oğan için olay sözler: Çok daha farklı imkanlarımız olacağını söyledi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

14 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 5.17 oy oranına ulaşan CET İttifakı’nın adayı Sinan Oğan seçimin kilit ismi oldu. Dün yaptığı açıklamayla 28 Mayıs’ta yapılacak 2. çeşit seçiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takviye vereceğini söz eden Oğan’ın kararı ise büyük ses getirdi.

BİR REAKSİYON DE ESKİ DANIŞMANINDAN GELDİ

Oğan’ın tercihini iktidardan yana kullanması birtakım kesitlerin reaksiyonunu çekerken, bu şahıslardan biri de 14 Mayıs seçimlerine kısa bir mühlet kala vazifesinden istifa eden Oğan’ın danışmanı Hilal Gül’dü.

“İNSANLARA ETTİĞİ HAKARETLERİ, RUHSAL ŞİDDETİ…”

Kendi internet sitesinde Sinan Oğan ile çarpıcı bir yazı kaleme alan Gül, “Vardır Bir Planı (!)” başlıklı yazısında Oğan ile ilgili “İnsanlara ettiği hakaretleri, ruhsal şiddeti mobbingle açıklamak hafif kaçacaktır” tabirlerini kullandı.

“OĞAN ÇOK DAHA FARKLI İMKANLARIMIZIN OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ”

Gül, TÜRKSAM’da evvel bursiyer sonra danışman olarak çalışmaya başladığını kaydederek “Seçim sürecinin başlaması ve CET İttifakı’nın da Cumhurbaşkanı Adayı olarak Sinan Oğan’a takviyesinin açıklanması ile gruptan birtakım arkadaşlar ayrıldı. Sn. Oğan, kalanlara seçim kampanyasında çalışılacağını, artık daha farklı bir yola girildiğini deklare etti. Sürecin sonunda çok daha farklı imkânlarımızın olabileceğini de lisana getirdi” dedi.

“KARŞILIĞINDA SADECE HAKARET İŞİTTİM”

Gül, seçim sürecinde memleketine giderek imza toplama sürecine katıldığını ve insanları tek tek imzaya götürdüğünü söyledi. Ailesinin seçim sürecinde afişler yaptırdığını aktaran Gül, karşılığında yalnızca hakaret işitmeye devam ettiğini lakin ideolojik sebeplerle duruma katlandığını söz etti.

EKİPTEN AYRILMA SÜRECİNİ DE ANLATTI

Gül, “Tüm bu uğraşların karşılığında ise bırakın yanlışsız düzgün bir halla içten bir teşekkürü, çıktığı bir yayında “Benim en büyük eksim grubumun amatör olması” diyerek bizi küçük düşürmesi oldu. Bundan sonra grubun morali bozulsa ve insanlara umut vermeye çalışsam da bu halin devam etmesi, bizi hakaret etmeden çalıştıramayacağını düşünmesi, tüm gerilimini ve hududunu çalışanlarından çıkarması üzerine istifa ettim” diyerek gruptan ayrılma sürecini de aktardı.

İstifa eden danışmanından Oğan için olay sözler: Çok daha farklı imkanlarımız olacağını söyledi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir