featured

İstifa ettiği Kızılay Genel Başkanlığı görevini devreden Kerem Kınık’tan veda mesajı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş merkezli iki sarsıntının 4. gününde Ahbap’a çadır satışı yaptığı ortaya çıkan ve reaksiyonların odağına yerleşen Kızılay‘ın Genel Lideri Kerem Kınık geçtiğimiz ay istifa etmişti. Kınık, yerine Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz‘ın atanması sonrasında bir veda iletisi yayınladı.

“KIZILAY’I YAŞADIM”

Kınık paylaşımında, “Duygumla bilgimle, emeğimle inandım ve Kızılay‘ı yaşadım. Birçok tanıklığım oldu, doğrum yanlışım lakin ben içtenlikle insanın ıstırabını dindirmeye ve onun onurunu müdafaaya adadım kendimi. Yeterli ki hayat romanımda bu türlü bir öyküm oldu? Sevgiyle kalın dostça kalın insanca kalın.” tabirlerini kullandı.

İLK BAYAN LİDER OLDU

Öte yandan geçen hafta Türk Kızılay Etimesgut yerleşkesinde düzenlenen harika genel şurada, genel başkanlığa tek isim aday olan Fatma Meriç Yılmaz oyların tamamını alarak kurumun birinci bayan genel lideri olarak seçildi.

Seçimin akabinde delegelere teşekkür eden Yılmaz, “Kızılay bu ülkenin en nadide kıymetlerinden bir tanesi. Merhametin, yardımseverliğin, dayanışma azminin en somut örneği olan bir düzgünlük kalesidir Kızılay. Kimsenin bu yapıya ziyan vermesine müsamahamız yok. Kızılay bütün gündelik çekişmelerin, politik mülahazaların üzerinde bir kurum ve herkes bu hassasiyetle davranmalıdır.” diye konuştu.

İstifa ettiği Kızılay Genel Başkanlığı görevini devreden Kerem Kınık’tan veda mesajı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir