Jeff Bezos tekrar evleniyor: Karısını uzaya fırlatacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amazon kurucusu Jeff Bezos, Blue Origin uzay şirketiyle birçok kıymetli projeye imza atmaya devam ediyor. Fenomen iş insanı, bu yılın başlarında farklı bir uçuşun sinyallerini vermişti. Bezos, değerli iş ortağı Lauren Sánchez liderliğindeki tamamı bayanlardan oluşan bir takımın uzaya gideceği bir proje üzerinde çalışıyor.

Evlilik projeyi bozmuyor, Lauren Sánchez 2024’te uzaya gidiyor

Jeff Bezos ve Lauren Sánchez çifti 2019’dan beri birlikteler. Tecrübeli bir pilot olan Sánchez, New Shepard roketinde tamamı bayanlardan oluşan mürettebata liderlik edeceği açıklandı. Cannes Sinema Festivali’nde yer alan çift nişanlandıklarını açıkladı. Sánchez, özel hayatlarındaki bu gelişmenin projeyi etkilemeyeceğini uçuşun planlandığı formda gerçekleşeceğini belirtti.

Blue Origin’in New Shepard roketi ile gerçekleşecek uçuşta kimlerin yer alacağı şimdi bilinmiyor. Uçuşun yerden yaklaşık 100 kilometre yüksekliğindeki Kármán çizgisi ismi verilen bir sonu geçerek uzayın en alçak kısmında gerçekleşeceği belirtildi. Mürettebat yaklaşık 15 dakika boyunca o bölgede kalacak. Sánchez, uçuş hakkında şu tabirlere yer verdi.

Dünyada fark yaratan, tesirli ve gönderecek bir bildirisi olan bayanlar olacak. Bu hususta çok heyecanlıyım ve biraz da gerginim. Atlayıştan itibaren projenin her anında roketin içinde olmak istedim. Belirtmeliyim ki Bezos da bunu tüm bu bayanlarla gerçekleştirmekten heyecan duyuyor.

Öte yandan Bezos’un bunun dışında da kıymetli projeleri hedeflediğini belirtmek gerekiyor. NASA, Ay’a insan götürme misyonları olan Artemis misyonları için çalışmalarını sürdürüyor. Bugün yaptığı bir açıklama ile Artemis V vazifesinde astronotları Ay’a taşıyacak olan şirketi duyurdu. NASA, bu kıymetli vazife için milyarder iş insanı Jeff Bezos’un Blue Origin isimli uzay şirketini seçtiğini bildirdi. Ayrıyeten, mutabakatın 3,4 milyar dolarlık bir bedele sahip olduğu da belirtildi.

Jeff Bezos tekrar evleniyor: Karısını uzaya fırlatacak!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir