featured

Kabine yarın toplanıyor! Gündemde memurları yakından ilgilendiren konu da var

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kabine toplantısı yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Külliye’de yapılacak. Gündemde toplu mukavele takvimi, ekonomik gelişmeler, tahıl koridoru ve İsveç’le yürütülen NATO süreci yer alacak.

KÖRFEZ CİNSİNİN TESİRLERİ DEĞERLENDİRİLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 3 günlük Körfez ziyareti sonrası birinci Kabine toplantısı yarın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplanıyor. Gündem unsurlarını anlatan CNN Türk muhabiri Arda Erdoğan şu bilgileri verdi: “Suudi Arabistan, Katar, BAE’yi kapsayan tıpta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı oturumda 18 mutabakat 1 ortak bildiri yayınlanmıştı. Muahedeler, savunma, sıhhat, yenilenebilir güç ve uzay sanayisi çerçevesinde olmuştu. S. Arabistan’a İHA satışı gerçekleşmişti. BAE ile imzalanan 13 muahedenin boyutunun 50.7 milyar dolar olduğu açıklanmıştı. İmzalanan mutabakatların tesirleri neler olacak bütün bu başlıklar pahalandırılacak.

TAHIL KORİDORUNDA ARABULUCULUK

Tahıl koridorundan Rusya çekildiği açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan koridorun yine işler tutulabilmesi için diplomasi yürütüyor. Atılabilecek adımlar Kabine toplantısında ele alınacak.

EKONOMİDEKİ SON DURUM ELE ALINACAK

İç siyaset ve ekonomi boyutu var. ÖTV düzenlemesinin akabinde piyasaların son durumu ele alınacak. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, iş dünyası ile bir ortaya gelmişti. Orta vadeli plana dair hazırlıklarda son durum Kabine’nin gündeminde olacak.

MEMURLARI YAKINDAN İLGİLENDİREN HUSUS MASADA

Memurlarda toplu kontrat takvimi ağustos ayı prestijiyle başlıyor. Kabine’de 4 milyon memur ve 2.5 milyon memur emeklisinin 2024-2025 yıllarındaki mali toplumsal haklarının toplu kontratta belirlenmesi ele alınacak.”

Kabine yarın toplanıyor! Gündemde memurları yakından ilgilendiren konu da var

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir