featured

Kanada’da 48 yıl önceki cinayet DNA ile aydınlatıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Quebec Emniyeti yetkilileri, 29 Mart 1975’te konutundan arkadaşlarıyla yemeğe gitmek üzere ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamayan 16 yaşındaki Sharron Prior’ın cesedinin 3 gün sonra ormanlık alanda bulunduğunu hatırlattı. Yetkililer, tecavüz edildikten sonra öldürüldüğü tespit edilen Prior’ın faili meçhul cinayetiyle ilgili en az 100 kişinin soruşturulduğunu lakin tutuklanan olmadığını söyledi.

MEZARINDAN DNA ÖRNEĞİ ALINDI

ABD’nin West Virginia eyaleti polislerinin 2022’de geçmişe dönük cürüm kayıtlarını incelerken sabıkası bir oldukça kabarık olan Franklin Maywood Romine’in ismiyle karşılaştığını kaydeden yetkililer, Romine’in bu eyalet ile Kanada ortasında mekik dokuyarak polisleri atlattığının anlaşıldığını belirtti. Yetkililer, daha evvel de tecavüz cürmünden mahpus cezasına çarptırılan Romine’in ay başında mezarı açılarak DNA örneği alındığını açıkladı.

Olay yerinden alınan örneklerle Romine’in DNA’sının eşleştiğini kaydeden yetkililer, Romine’nin olayın görgü şahitlerinin verdiği eşkale de uyduğunu duyurdu. 1946’da West Virginia’da doğan Romine’in, 1974’te West Virginia’da zorla girdiği bir meskendeki bayana tecavüz ettiği için tutuklandığı fakat daha sonra kefaletle özgür kaldığı bilgisi paylaşıldı. Romine’in özgür kalmasının akabinde Quebec’e gidip Prior’a da tecavüz ettiği öğrenildi.

KATİL 41 YIL EVVEL ÖLMÜŞ

Kanada hudut yetkilileri tarafından hudut dışı edilen Romine’in West Virginia’da 1974’te tecavüz ettiği olaya ait 5 ila 10 yıl mahpus yattığı kaydedildi. Yetkililer, Maywood Romine’in Kanada’da 1982’de 36 yaşındayken nedeni belirlenemeyen bir halde öldüğünü ve memleketi West Virginia’da defnedildiği bilgisini verdi.

Sharron Prior’ın Kanada’da yaşayan 80’li yaşlarındaki annesi Yvonne Prior da hayatını kızının katilini bulmaya adamıştı.

Kaynak: AA / Büşra Selvi Öğütcen – Şimdiki
Kanada’da 48 yıl önceki cinayet DNA ile aydınlatıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir