featured

Kılıçdaroğlu, mutfağına Ali Babacan’ı da soktu: Şampiyonlar Ligi hazır

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Lideri ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs seçimleri öncesi mutfağından seçmenlere seslendiği görüntü serisine yeni bir halka ekledi. Bu kere yanına DEVA Partisi başkanı Ali Babacan‘ı da alan Kılıçdaroğlu, 15 Mayıs itibariyle başlayacakları ekonomik çalışmalara ait bilgiler verdi.

“NE KONUŞTUKLARINI BİLMİYORUZ”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Dava Zeynep Babacan’la meskenlerinin salonunda çay içerken bir fotoğraflarını paylaşıp “Babacan çifti bu akşam konuğumuzdu. Kemal Beyefendi, Ali Bey’i de mutfağa girmeye ikna etti. Ne konuştuklarını bilmiyoruz, vallahi biz de meraktayız” notu düştü.

“EŞLERİMİZ SALONDA, BİZ BURAYA SIĞINDIK”

Gece yarısı paylaşılan görüntüye Kılıçdaroğlu, “Bugün mutfağımda kıymetli bir konuğum var. Eşlerimiz salonda biz de buraya sığındık” diyerek başladı.

“BABACAN, DÜNYANIN GÜVENDİĞİ BİR İNSAN”

Kılıçdaroğlu sonrasında şunları kaydetti: “15 Mayıs itibariyle birlikte çok kıymetli çalışmalara imza atacağımız Ali Beyefendi ile çayımızı içiyoruz. Bari fırsat bu fırsat size de seslenelim dedik. Sayın Ali Babacan yıllarca ekonomi idaresinin başında yer almış, iktisatta akılcı bir siyaset benimsemiş, işinin ehli bir siyasetçi. Dünyanın güvendiği bir insan. Millet İttifakı olarak ekonomiyi dünya ölçeğinde muteber hale getireceğiz. Mesleksel liyakat kurumlara geri dönecek. Finans etraflarına gerçekçi bir biçimde itimat vereceğiz. Bütçe disiplinini sağlarken vergide adaleti de sağlayacağız. Planlı ve pak yatırımlarla her alanda üretim ataklarıyla yenilikçi teknolojilerle ülkemizi dünyayla rekabet eden bir ülke haline getireceğiz. Hatırlayın evvel ferah sonra da refah dedik.

“TÜRKİYE’Yİ KRİZDEN ÇIKARACAK GRUPLAR HAZIR”

Türkiye’ye süratli nefes aldırıp bizi bu krizden çıkaracak ve sonrasında kalıcı refahı hazırlayacak gruplar hazır. Dünyada çok hürmet gören yurt içinde ve yurt dışında hürmet gören akademisyenlerimiz ve tecrübeli bürokratlarımız var bu grupta. Millet İttifakı’nın tüm paydaşlarında iktisat alanında uzman isimler ki birkaç gün içerisinde bu şampiyonlar ligi takımını da göreceksiniz. Ne yapacağımızı biliyoruz. Misyonu devralır almaz evvel halkımıza nefes aldıracak güçlü tahlilleri hayata geçireceğiz. Hayat pahalılığını, fiyat istikrarsızlığını ve bu yaşanan yıkıcı enflasyonist süreci sona erdireceğiz. İç e dış kaynakları harekete geçirerek ekonomimize nefes aldıracağız. Ben bunun için birçok ülkeye gittim. Bunu söyleyince önümüzde tüm kapılar açıldı. Pak sermaye gideceği ülkede takım ve liyakat görmek istiyor. Bu yüzden bilim, teknoloji ve yatırım merkezlerini ziyaret ettim. Dünyanın en büyük yatırım fonlarıyla çalışma toplantıları yaptım. Yüzlerce milyar dolarlık pak yatırım kelamları aldım. Bu kelam yalnızca Bay Kemal’e verilmedi ki. Her şey bir takım işi.”

“ADALET OLMADAN İKTİSATTA MUVAFFAKİYET MÜMKÜN DEĞİL”

Babacan ise şunları söyledi:”İnşallah daima birlikte daha hoş yarınlara, çok çalışarak taşıyacağız. Ekonomi deyince en kıymetli kavram, itimat olmadığında iktisatta muvaffakiyet mümkün değil. İktisadın en kıymetli gayesi, insan onuruna yaraşır bir hayat sağlamaktır, bunun da temelinde adalet var, liyakatli takımlarla çalışmak var. Adalet birebir vakitte fırsat eşitliği. Adalet olmadan iktisatta başarılı olmak mümkün değil. İktisat idaresi takım sıkıntısıdır, güzel yetişmiş dürüst ve ehil takımlarla mümkündür. Bu takımları da çalışıyoruz, pek yakında takımımızdaki hoş düzgün insanları tanıyacaksınız. İnşallah kara kış çok yakında bitecek.”

“ÜLKEYİ RAYINA OTURTTUKTAN SONRA HUZURLA EMEKLİ OLACAĞIM”

Videonun sonunda ise son kelamı söyleyen Kılıçdaroğlu: “Biz birleşe birleşe kazanacağız. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında bu şampiyonlar ligi takımımız ışıl ışıl parlayacak. Ben de ülkeyi rayına oturttuktan sonra huzurla emekli olacağım ve bu grubun başarılarıyla gurur duyacağım.” dedi.

Kılıçdaroğlu, mutfağına Ali Babacan’ı da soktu: Şampiyonlar Ligi hazır

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir