featured

Kılıçdaroğlu’nun canlı yayında bir anda sesi yükseldi: Aynı soruyu Erdoğan’a da sorabiliyor musunuz?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk canlı yayınına katıldı. Serap Belet ve Kürşad Oğuz’un sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, gündeme dair kıymetli açıklamalarda bulundu.

SORUYU DUYUNCA SESİ YÜKSELDİ

Programda Mansur Yavaş’ın yaptığı mitingleri hatırlatan Kürşad Oğuz, terörle uğraş konusunda en sert açıklamaları Yavaş’ın yaptığını söyleyerek “Acaba işin bu kısmı Yavaş’a mı bırakıldı?” diye sordu. Bunun üzerine sesi yükselen Kılıçdaroğlu, “Meydanlarda söylüyorum bizim kırmızı çizgimiz: Bayağımız ve vatanımız. Daha ne söyleyeyim. Tıpkı soruları Erdoğan’a HÜDA PAR için sorabilir misiniz? Türk bayrağı olmasın Türkiye bayrağı olsun’ dedi. Niye ona bir reaksiyon gösterilmiyor” dedi.

BAHÇELİ’YE HÜDA PAR TEPKİSİ

HÜDA PAR üzerinden Bahçeli’ye de yüklenen Kılıçdaroğlu, “Hani Bahçeli milliyetçiydi, ‘Ben bayrağımı ezdirmem’ demişti, niçin sesini çıkartmıyor. Siyasetçi esen rüzgara nazaran gidip gelmez. Başkanlar toplanıyor. HÜDA PAR’ın genel lideri orada yok. Utanıyorsanız niçin listeye koyuyorsunuz? Niçin orada değildi? Devleti yönetemiyorlar, artık bitmişler. Erdoğan’ı nasıl eleştiriyorsam HÜDA PAR’ı da, MHP’yi de eleştiririm.” dedi.

“PEKİ HÜDA PAR NEREDE?”

Kılıçdaroğlu kelamlarını şöyle sürdürdü: “Düne kadar Gaffar Okan’ın katillerini kendi bünyesinde tutan yapıyla nasıl bir ortaya gelirsiniz? Hani bize diyorlar ya ‘HDP masanın neresinde?’ Pekala HÜDA PAR nerede? Tıpkı halde SADAT çıktı. Biz Türkiye Cumhuriyeti devletini kaldıracağız, resmi lisan Arapça olacak diyor. Bu MİT müsteşarının yanında oturuyor, Erdoğan’ın danışmanı. Türkiye bu türlü mi yönetilir?”

Kılıçdaroğlu’nun canlı yayında bir anda sesi yükseldi: Aynı soruyu Erdoğan’a da sorabiliyor musunuz?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir