featured

Kılıçdaroğlu’nun vaadi olay oldu! Peki maçları şifresiz yayınlamanın maliyeti ne kadar, TRT bunu karşılayabilir mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı 2. çeşit seçimlerine sayılı saatler kala Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TRT’de maçları fiyatsız yayınlama vaadi futbolseverler ortasında tartışma konusu oldu.

BEIN İLE MUTABAKAT 2.2 MİLYAR LİRA

Sosyal medyada kısa müddette gündem olan vaat sonrası, TRT’nin TFF’ye ödenecek yayın haklarını nasıl karşılayacağı tartışılmaya başlandı. Bilindiği üzere TFF, dönem başında 2022-2023 ve 2023-2024 dönemleri için beIN Media Group ile 2 milyar 200 bin lira üzerinden muahede imzalamıştı.

TRT’NİN 2022 YILI GELİRİ 10.9 MİLYAR LİRA

TRT’nin 2022 yılı gelir tablosuna bakıldığında 8 milyar 537 milyon 124 bin sarfiyata karşılık 10 milyar 990 milyon 988 bin gelir ettiği görülüyor. Kurumun net karı ise 2 milyar 453 milyon 864 bin lira. Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı seçilmesi ve vaadini gerçekleştirmesi ihtimalinde TRT’nin maç yayınlarından elde edeceği gelir ölçüsüyle yıllık gelirinde de kıymetli bir artış sağlayabileceği belirtiliyor.

KILIÇDAROĞLU NE DEDİ?

Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı paylaşımda seçimi kazanması durumunda lig maçlarını şifresiz yayınlayacağını belirtti. Kılıçdaroğlu paylaşımında, “Seçimi kazandıktan sonra, birinci imzalayacağım kararnamelerden biri, maçların artık şifresiz olarak TRT’de yayınlanmasını sağlamak. Milletin küçücük zevklerini bile çaldılar. Böylelikle milleti TRT’yle de barıştıracağım ve TRT sahiden milletin kanalı olacak.” sözlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun vaadi olay oldu! Peki maçları şifresiz yayınlamanın maliyeti ne kadar, TRT bunu karşılayabilir mi?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir