featured

Köpeğiyle Pasifik Okyanusu’nda kaybolan balıkçı 2 ay sonra bulundu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Köpeğiyle Pasifik Okyanusu’nda kaybolan Avustralyalı balıkçı Tim Shaddock, 2 ay boyunca yağmur suyu ve çiğ balıkla beslenerek ömür uğraşı verdi.

ÇİĞ BALIK VE YAĞMUR SUYUYLA HAYATTA KALDI

9 News sitesinin haberine nazaran, balıkçının tabibi, köpeği Bella ile teknesiyle Meksika’dan Fransız Polinezyası’na gitmek üzere yola çıkan ve yaklaşık 2 ay sonra Pasifik Okyanusu’nda seyahat halindeki bir helikopterin tekneyi fark etmesiyle bulunan balıkçı Tim Shaddock’un sıhhat durumunun uygun olduğunu belirtti. Çiğ balık ve yağmur suyuyla hayatta kalan Shaddock da denizde çok güç bir imtihandan geçtiğini lisana getirerek, çok sağlıklı olduğunu söyledi.

“SAMANLIKTA İĞNE ARAMAK KADAR ZOR”

İnsan Fizyolojisi Profesörü Mike Tipton, balıkçı ve köpeğin hayatta kalma uğraşını “şans ve marifetin bir kombinasyonu” olarak nitelendirdi. Hayatta kalabilmenin taze bir su kaynağını teminat altına almaktan geçtiğini belirten Tipton, Shaddock ve köpeğinin Pasifik Okyanusu’nda bulunma ihtimalinin “samanlıkta iğne aramak” kadar sıkıntı olduğunu kaydetti.

SAĞLIK DURUMU TAKİP EDİLECEK

Hayatta kalmalarında Bella’nın çok yardımcı olduğunu vurgulayan Tipton, bu çabayı vermek için gereken zihinsel gücün ehemmiyetine dikkati çekti. Tipton, Shaddock’un olağana dönmesi için birkaç ay daha sıhhat durumunun takip edilmesi gerektiğini söyledi.

Kaynak: AA / Salih Okuroğlu – Dünya
Köpeğiyle Pasifik Okyanusu’nda kaybolan balıkçı 2 ay sonra bulundu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir