featured

Külotlu çorapla işlenen cinayette şarkıcı genç kızla babasına dava açıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Vilayet Jandarma Komutanlığı grupları, Sancaktepe‘de 1 Ocak’ta Semih Sevgi’nin ormanlık alanda elleri ve ayakları bağlanmış cesedini buldu. Yapılan çalışmaların gerisinde gözaltına alınan eski sevgilisi müzikçi Seçil Çiftçi, sözünde cinayeti itiraf etti.

MÜEBBET MAHPUS İSTEMİYLE DAVA

Semih Sevim’in Şişli’de külotlu çorapla boğularak öldürülmesine ait soruşturma kapsamında 25 yaşındaki müzikçi Seçil Çiftçi ile babası hakkında “tasarlayarak taammüden öldürme” cürmünden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istemiyle dava açıldı. Başsavcılık tarafından onaylanan iddianame, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. Baba ile kızın yargılanmalarına haziran ayında başlanacak.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 1 Ocak 2023’te Sancaktepe Sazak Çeşme Mesire Yeri yakınlarında kimliği tespit edilemeyen bir kişinin meyyit bulunması üzerine soruşturmaya başlandığı, ölen kişinin daha evvel hakkında kayıp ihbarı bulunan Semih Sevim (40) olduğunun tespit edildiği belirtildi. İddianamede, müşteki olarak tabirine başvurulan Sevim’in kardeşi Sebile Selvitopu’nun, “Kardeşim 22 Aralık 2022’de Tokat’tan İstanbul’a gitti. Seçil Çiftçi isimli şahısla karşılıklı birbirlerini tehdit etmeleriyle ilgili davalarının duruşması vardı. Kardeşimle en son eşim telefonda 27 Aralık’ta konuştu” dediği aktarıldı.

Semih Sevim

SEVGİLİSİNİ TEHDİT ETMİŞ

Sevim’in yeğenleri ve eniştesinin de sözünün alındığı bildirilen iddianamede, tabirlere nazaran sanık Seçil Çiftçi’nin Sevim’den para ve dizüstü bilgisayar istediği, Sevim’in ise bunları yazışma ve ses kaydı olarak delillendirmeye çalıştığı kaydedildi. İddianamede, soruşturma evrakına giren yazışmalara nazaran sanık Seçil Çiftçi’nin Sevim’e, “Ölümün benim elimde, seni vurduracağım. Senin başın kesildiğini paylaşacağım, ısrarla belirtmek isterim ki bu şahsın yaklaşık 5 yıldır tehditlerine maruz kaldım, daima beni ailemle tehdit etti. Şu p… öldüreceğime yemin ediyorum, seni öldüreceğim. Paşa paşa da cezasını yatacağım, seni vurduracağım.” biçiminde iletiler gönderip toplumsal medya paylaşımları yaptığı anlatıldı.

CİNAYET ANINI ANLATTI

Sevim’in de sanığın anne ve babasına “Kızınız ile konuşun, benden uzak dursun.” diye bildiri attığı aktarılan iddianamede, sanık baba ile kızın savunmalarına yer verildi. Müzikçi olan sanık Seçil Çiftçi’nin, bir periyot arkadaş oldukları Sevim’in kendisini takıntı haline getirdiğini, hisleri karşılıklı olmadığı için ortalarına ara koyduğunu hatta Sevim hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığını söylediği tabir edildi. Çiftçi’nin uzaklaştırma kararının olay tarihinden 1,5 ay evvel sona erdiğini, sanık tarafından rahatsız edilmeye başlandığını anlattığı savunmasında, Şişli’de ikamet ettiği adresten Beylikdüzü’ne taşınmak için yeni bir mesken tuttuğunu, 28 Aralık 2022 gecesi Sevim’in ısrarlı araması üzerine görüşme talebini kabul ettiğini, Şişli’deki konutta görüştüklerini söylediği kaydedildi. Meskene gelen Sevim’in kendisine tokat atması üzerine boğuşmaya başladıklarını söyleyen sanığın, “Bu sırada Semih’in elinden bıçağın düştüğünü gördüm. Elime ne gelirse Semih’e vurmaya başladım. Bardakla, cam şişeyle ve kırık sandalye ayağıyla Semih’e vurdum. Semih koltuğa düştü. Doğrulmaya çalıştığı sırada sopa ile tekrar vurdum. Bu sefer yere düştü. Meskenin içerisinde bulunan yakınımdaki külotlu çorabı alarak yerdeki Semih’in boğazını yaklaşık 1,5 dakika sıktım ve nefessiz kalınca öldüğünü anladım.” sözlerini kullandığı aktarıldı.

ÖLDÜRÜP ORMANA ATTILAR

PARKİNSON HASTASI ANNE İÇİ TAKİPSİZLİK KARARI

İddianamede, Seçil Çiftçi’nin annesi, Parkinson hastası Asiye Çiftçi’nin olay günü Şişli’deki meskene gittiği, öbür iki sanık kendisinin cesedi görmediğini söylese de Sevim’in cesedini gördüğü, cesedin ormanlık alana bırakılması sırasında sanıkların yanında bulunduğu ve bu halde cinayet olayından haberdar olduğu değerlendirildi. Anne hakkında “Tanıklıktan çekinebilecek olan şahıslar hakkında cezaya hükmolunmaz.” hususu yeterince takipsizlik kararı verildiği bildirildi.

CİNAYETİ BİRLİKTE Mİ İŞLEDİLER?

İddianamede, sanık baba her ne kadar konuta gittiğinde kızının Sevim’i öldürmüş olduğunu söylese de HTS kayıtlarına nazaran olayın yaşandığı saatten evvel olay yerinde olduğunun tespit edildiğine dikkati çekilen iddianamede yer alan otopsi raporuna nazaran, Semih Sevim’in vefatının genel vücut travmasına bağlı yüz, kafatası ve ekstremite kırıklarıyla birlikte beyin kanaması ve bağla boğma sonucu meydana geldiği, bu tespitler ışığında sanık Seçil Çiftçi’nin tek başına tespiti yapılan yaralanmalara sebebiyet veremeyeceği ve babasıyla birlikte maktulün vefatına neden olan fiilleri gerçekleştirdikleri istikametinde kanaat oluştuğu vurgulandı.

Kaynak: AA / Başak Akbulut Muharrir – Şimdiki
Külotlu çorapla işlenen cinayette şarkıcı genç kızla babasına dava açıldı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir