Mcdodo, bir ilke imza atıyor: Tam 5 yıl garanti!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Global taşınabilir aksesuar markası Mcdodo, Türkiye’de şarj adaptörlerinde garanti uygulamasını başlatan birinci marka oldu. 100, 120 ve 140W’lık GaN teknolojisine sahip süratli şarj adaptörleri, 5 yıl sınırsız garantiyle satılacak. Ayrıyeten Türkiye’de birinci defa adaptörlerin yaratacağı olumsuz durumlar için tüketiciler sigortalanacak. Ek olarak kimi Avrupa ülkelerinin satış operasyonları da Türkiye’den yönetilecek. İşte detaylar…

Mcdodo Türkiye’den yönetilecek! Türkiye’de üretim olacak mı?

Ülkemizde Metro İletişim çatısı altında faaliyet gösteren Mcdodo, bu yıla ilişkin amaçlarını ve sunduğu yenilikleri bir basın toplantısıyla duyurdu. Türkiye’nin en süratli büyüyen taşınabilir aksesuar markası olan şirket, bu yıl 4 kat büyüyerek yıllık 450 bin adetlik eser satışı gerçekleştirecek.

Bu sayıyla küresel ülkeler ortasında Mcdodo Türkiye, birinci 3’e girecek. Ayrıyeten kimi Avrupa ülkelerinin satış operasyonları da Türkiye tarafından yürütülecek.

Hedef, pazar liderliği

Mcdodo Türkiye İdare Konseyi Lideri Mehmet Uçurum, Türkiye’de en çok satan üç markadan biri olan Mcdodo’yu 2024’te liderliğe taşıyacaklarını söyledi. 2023 yılını 300 milyon TL’lik ciro ve 450 bin eser satışıyla tamamlayacaklarını belirten Uçurum şunları söyledi:

“Mcdodo dünyasında Çin ve Endonezya ile birlikte birinci üçte bulunuyoruz. 2022’ye nazaran 4 kat büyüdük. 150’den fazla ülkede bulunan Mcdodo’nun en süratli büyüyen ülkelerinden biri olduk. 2024’ten itibaren Almanya başta olmak üzere kimi Avrupa ülkelerinin satış operasyonlarını da Türkiye’den yöneteceğiz. Türkiye pazarında da gayemiz gelecek yıl tepeye çıkmak.”

Tüketiciyi de garanti altına alıyor

Mcdodo, adaptör ve powerbank’ler için garanti zaruriliği olmayan bölümde bir birincisi başlattı. Türkiye’de birinci sefer 100 Watt, 120 Watt, 140 Watt GaN teknolojisine sahip telefon ve bilgisayar adaptörleri, ağustos itibariyle 5 yıl sınırsız garantiyle sunulacak.

Mcdodo tasarım ofislerinde üretilen ve “Red Dot Design” mükafatlarına sahip olan GaN serisi adaptörler ayrıyeten sigortayla gelecek. Türkiye’de yeniden birinci defa 3. şahıs mali sorumluluk sigortası ile adaptör satın alan müşteriler teminat altına alınacak. Kullanıcı yanılgıları dışında üretim yanılgılarına karşı uğranacak ziyanlar sigortalanacak.

Mcdodo Türkiye İdare Konseyi Lideri Mehmet Uçurum, bu yıl döviz bazında artırım yapmayacaklarını da açıkladı. Ayrıyeten eserler, yüzde 18’den yüzde 20’ye çıkarılan KDV artışından da etkilenmeyecek. Firma, kelam konusu vergiyi üstlenecek ve fiyatları sabit tutacak.

Türkiye’de üretim için çalışıyor

Son yıllarda salgın ve ekonomik dalgalanmaya karşın büyümesini sürdüren Mcdodo, yatırım planını da orta vadede gerçekleştirecek. Türkiye’de kurulması planlanan Mcdodo üretim tesisleri için çalışmalar sürüyor. Mehmet Uçurum, Avrupa projesi ile birlikte 2025 yılında Türkiye üzerinden ihracat yapmayı hedeflediklerini de belirtiyor.

Türkiye’de aksesuar pazarı tüm dünyada olduğu üzere Türkiye’de de yaşanan ekonomik sakinliğe karşın 2023 yılında birinci 6 ayda evvelki yıla nazaran % 35 büyüdü. Teknolojik gelişmeler ve hayatın taşınabilir hale gelmesiyle birlikte her geçen gün büyüyen ‘mobil aksesuar pazarı’ Türkiye’de 40 milyon adet ve 20 milyar TL’lik bir büyüklüğe ulaşacak.

Mcdodo, bir ilke imza atıyor: Tam 5 yıl garanti!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir