featured

Meclis’e girebilmek için yarıştılar! İşte spor dünyasından milletvekili olan ve olamayan isimler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Spor dünyasının kıymetli figürlerini bünyelerine katan siyasi partiler, seçimlerde bu isimlere listelerinden yer verdi. Milletvekili adayı olarak gösterilenlerden kimi Meclis’e girerken, kimi ise kâfi oyu alamadı.

ALPAY ÖZALAN YİNE MECLİS’TE

AK Parti İzmir 2. Bölge 2. sıradan milletvekili adayı olan eski futbolcu Alpay Özalan, AK Parti’nin İzmir’den 8 vekil çıkarmasıyla yine Meclis’e girdi.

ÜNAL KARAMAN MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ

Teknik yönetici ve eski futbolcu Ünal Karaman’ı YETERLİ Parti, Konya 1. sıradan aday göstermişti. ÂLÂ Parti’nin Konya’dan 1 milletvekili çıkarmasıyla Karaman, Meclis’e girmeye hak kazandı.

SAFFET SANCAKLI MEMLEKETİNDE KAZANDI

MHP’nin Kocaeli 1. sıradan milletvekili adayı gösterdiği Saffet Sancaklı, yarışı kazanarak bir devir daha milletvekili olmaya hak kazandı.

HATAY’IN SESİ OLAN GÖKHAN ZAN, MECLİS’E GİDEMİYOR

Deprem felaketinin olduğu devirde Hatay’dan yardım davetleri ve canlı yayınlar yaparak bölgenin sesi olan eski futbolcu Gökhan Zan’ı ÂLÂ Parti, Hatay’da 2. sıradan milletvekili adayı olarak göstermişti. Zan, milletvekili seçilmedi.

ESKİ HAKEM MÜFTÜOĞLU BAŞARAMADI

AK Parti’nin Antalya 7. sıradan aday gösterdiği eski hakem Kuddusi Müftüoğlu, Meclis’e giremedi. Antalya’da 488 bin 223 oy alan AK Parti 6 milletvekili çıkarabildi.

GENÇ ADAY, MİLLETVEKİLİ OLAMADI

20 yaşındaki Ulusal yüzücü Umut Arman Sonay, AK Parti İstanbul 1. Bölge 18. sıradan aday olmuştu. Sonay vekil seçilemedi.

SANDIKTAN İREM YAMAN ÇIKMADI

İYİ Partili Dünya ve Avrupa Şampiyonu ulusal tekvandocu İrem Yaman, ittifak çerçevesinde CHP’den aday gösterilmişti. Ankara 2. Bölge 4. sıradan aday gösterilen Yamak, milletvekili seçilmedi.

Meclis’e girebilmek için yarıştılar! İşte spor dünyasından milletvekili olan ve olamayan isimler

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir