featured

Mehmet Şimşek’ten bakanlık sonrası ilk paylaşım: Acil önceliğimiz, ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir bir program tasarlamaktır

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen 2. cins seçimlerinden zaferle ayrılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine’de değişiklik yaptı. Yeni Kabine’de eski periyottan yalnızca Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, kaldı. Kabine’de en dikkat çeken değişiklik ise Nureddin Nebati’nin yerine Hazine ve Maliye Bakanlığı vazifesinin Mehmet Şimşek’e verilmesi oldu.

BAKANLIK SONRASI BİRİNCİ PAYLAŞIM

Şimşek’ten ekonomi idaresinde büyük beklentiler var. Hem vatandaş hem de politikler Şimşek’in ekonomiyi toparlamasını bekliyor. Şimşek, bakanlığı sonrası birinci paylaşımını İngilizce olarak yaptı.

“İLKELERİMİZ ŞEFFAFLIK, TUTARLILIK VE HESAP VEREBİLİRLİK OLACAK”

Şimşek paylaşımında şunları aktardı: “Beş yıllık bir ortadan sonra, Hazine ve Maliye Bakanı olarak yemin ederek farklı bir onur ve ayrıcalığa sahip oldum. Bu sıfatla halkımıza hizmet etme sorumluluğunu bana emanet eden Cumhurbaşkanımıza Recep Tayyip Erdoğan’a minnettarım. Daha müreffeh ve dirençli bir Türkiye yaratmak için yol gösterici prensiplerimiz şeffaflık, tutarlılık, hesap verebilirlik ve öngörülebilirlik olacaktır.

“ÖNCELİĞİMİZ TAKIMIMIZI GÜÇLENDİRMEK VE EMNİYETLİ BİR PROGRAM TASARLAMAK”

Yerel ve milletlerarası zorluklar ortasında yol alırken, öngörülebilirliği artırmak için kurallara dayalı siyaset oluşturma taahhüdümüzü teyit ediyoruz. Kısa yollar yahut süratli düzeltmeler olmasa da, tecrübemizin, bilgimizin ve özverimizin önümüzdeki potansiyel pürüzlerin üstesinden gelmemize yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Acil önceliğimiz, takımımızı güçlendirmek ve muteber bir program tasarlamaktır.”

Mehmet Şimşek’ten bakanlık sonrası ilk paylaşım: Acil önceliğimiz, ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir bir program tasarlamaktır

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir