featured

Merkez’in başına atanan Hafize Gaye Erkan’ın eski patronu konuştu: Kesinlikle itilip kakılacak biri değil

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni Kabine’de Hazine ve Maliye Bakanlığı misyonuna Mehmet Şimşek getirilirken, deneyimli isim iktisadın dümenine geçtikten sonra kendi takımını kurma ismine değerli adımlar atıyor.

ERKAN’IN ATAMA KARARI DÜNYA BASININDA GÜNDEM OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzaladığı kararnameyle Merkez Bankası başkanlığına Şimşek’in uzun müddettir görüşmeler yaptığı Hafize Gaye Erkan atandı. Erkan’ın atama kararı kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, yaşanan gelişme dünya basınında da bir numaralı manşet oldu.

Hafize Gaye Erkan

“GELENEKSEL SİYASETLERE DÖNÜŞÜN SİNYALİ”

İngiliz haber ajansı Reuters, Erkan’ın Merkez Bankası başkanlığına atanmasını klasik siyasetlere dönüşün sinyali olarak yorumladı. Haberde, “Erdoğan ABD’de finans yöneticisi olan Hafize Gaye Erkan’ı, yıllarca süren faiz indirimleri ve artan hayat pahalılığının akabinde gidişatı bilakis çevirmeye ve politikayı sıkılaştırmaya hazırlanan Merkez Bankası’nın başına atadı” sözlerine yer verildi.

“ERKAN SERT, AKILLI VE TESİRLİ BİRİ”

Erkan’ın bir vakitler yönetici olarak misyon yaptığı Partnership for New York City kuruluşun CEO’su Kathryn Wylde, Reuters’a verdiği demeçte Erkan’ın New York City’deki mesleği boyunca “sert, akıllı ve etkili” olarak ün kazandığını söyledi. Wylde, Erkan için; “Kesinlikle itilip kakılacak biri değil” dedi.

Merkez’in başına atanan Hafize Gaye Erkan’ın eski patronu konuştu: Kesinlikle itilip kakılacak biri değil

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir