featured

Mezitli Mercanlar Kadın Futbol Kulübü Başkan Tarhan’ı ziyaret etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mezitli Mercanlar Bayan Futbol Kulübü, Mezitli Belediye Lideri Neşet Tarhan‘ı ziyaret ederek elde ettikleri muvaffakiyetleri paylaştı.

Başkan Tarhan, Mezitli Mercanlar Bayan Futbol Kulübü’nü ve Mersin Teşebbüsçü İş Bayanları Derneği (MEGİKAD) yöneticilerini ağırladı.

Ziyarette, kız çocuklarının kulübe önemli talepte bulunduklarını aktaran Mezitli Mercanlar Bayan Futbol Kulübü Başkanvekili Nuray Altınöz, şunları söyledi:

“Elimden geldiği kadar kızlarımıza annelik yapmaya çalışıyorum. Kız çocuklarımızın hayata tutunması, ayakta durabilmeleri için önemli efor sarf ediyoruz. Kız çocuklarımız kendi ayakları üzerinde durabilmeli, kendi özgüvenlerini oluşturmalı. Aileleriyle daima görüşme içerisindeyiz. Çok yetenekli bayan futbolcularımız var. Hepsi alanda fırtına gibiler. Ben inanıyorum ki ilerde futbol sayesinde ailelerine önemli katkıda bulunacaklar. İleriki süreçlerde şampiyonluk haberlerini duyarsınız. Kulübümüzü kendi uğraşlarımızla buraya kadar getirdik. Kız çocuklarından önemli bir talep var. Kulübümüzün daha fazla güçlenmesi için bizlere dayanak olacak birilerine gereksinim vardı. Bu sebepten ötürü liderimiz Neşet Tarhan ile görüştük. Kendilerine teşekkür ediyorum, dayanak olacağını lisana getirdi.”

Mezitli Mercanlar Bayan Futbol Kulübü Antrenörü Songül Ece Altınöz, şöyle konuştu:

“Kulüp olarak, bayan oyuncularımız ve idaremiz ile birlikte liderimiz Neşet Tarhan’ı ziyaret ettik. Bayanların her vakit yanında olan liderimiz sağ olsun kulübümüze gerekli takviyesini sunacağını söyledi. Ayrıyeten MEGİKAD ve belediyemizin el birliği ile bayan kulübümüzün daha güçlü bir formda hoş yerlere geleceğimize inanıyoruz. Liderimize, bizlere sunacağı takviyelerden ötürü şimdiden teşekkürler ediyorum.”

Kadınların çok başarılı işler yapabileceğini söyleyen Mezitli Mercanlar Bayan Futbol Kulübü kaptanı Aliye Aydın ise şunları kaydetti:

“Kadınlar denilince herkesin aklında ‘Kadınlar yapamaz’ oluşuyor. Lakin biz, kulüp olarak bayanları çok başarılı bir biçimde temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Antrenörümüz sayesinde her şey çok hoş oluyor. Mezitli Belediye Başkanı’mız Neşet Tarhan’ın kapısını çaldık. Bizleri çok sıcak karşıladı ve gerekli yardımları yapacağını söyledi. Liderimiz sayesinde daha hoş yerlere geleceğiz. Bayanların neler yapabileceğini çok daha hoş göstereceğimize inanıyorum.”

Deprem bölgesinden gelen kulüp oyuncusu Irmak Akbudak da şunları aktardı:

Hatay‘ın Defne ilçesinden, sarsıntı bölgesinden geliyorum. Hatay’da 1. Lig’de gayret ediyorduk. Ama zelzeleden ötürü ekipsiz kalınca ligden çekilmek zorunda kaldık. Şu an da 3. Lig, Mezitli Mercanlar Bayan Futbol Takım’ında uğraş ediyorum. MEGİKAD’ın dayanaklarıyla şu an buradayız. Antrenörümüz Songül Ece Altınöz elimizden tuttuğu ve her daim ardımızda durduğu için başarımızı giderek katlıyoruz. Liderimizi ziyaret ettik ve bizlere takviye olacağını lisana getirdi. Bizim yanımızda olacağından eminim. Liderimizin bize verdiği dayanağı boşa çıkarmayacağımıza tüm grup ismine buradan kelam veriyorum.”

“PLAY-OFFLARI GARANTİLEDİK”

2. Lig’de şampiyon olmayı hedeflediklerini lisana getiren Kumru Naz Yılmaz, “Hatay’dan, sarsıntı bölgesinden geldim. Yaklaşık bir döneme yakındır Mezitli’de top koşturuyorum. Çok başarılı bir halde gidiyoruz ve play-offları garantiledik. Liderimizin dayanağıyla umarım daha düzgün yerlere geleceğiz. Şimdiden liderimize çok teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir kadroyuz ve başarılarımıza da devam edeceğiz. Mezitli Belediyesi’ni ve kulübümüzün ismini daha düzgün yerlere taşıyacağız. 3. Lig’de top koşturuyoruz. Gayemiz play-offlardan şampiyon olup 2. Lig’e çıkmak” diye konuştu.

Kaynak: ANKA / Spor
Mezitli Mercanlar Kadın Futbol Kulübü Başkan Tarhan’ı ziyaret etti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir