featured

Miçotakis’ten “Erdoğan’a güveniyor musunuz” sorusuna yanıt: Saf değiliz ama bardağın dolu tarafından bakalım

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Litvanya’da düzenlenen NATO tepesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir buçuk sene sonra birinci defa yüz yüze görüşen Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, SKAI televizyonuna konuştu. Erdoğan ile yaptığı görüşmenin tekrar başlamak için bir fırsat olduğuna vurgu yapan Miçotakis, Erdoğan’a güvenip güvenmediği istikametindeki soruya da dikkat çeken bir karşılık verdi. Miçotakis, “Önceki görüşmelerden farklı bir hava aldım. Saf değiliz lakin bardağın dolu tarafından bakalım” sözlerini kullandı.

EN KIYMETLİ GÜNDEM HUSUSU ERDOĞAN GÖRÜŞMESİ

Seçim zaferi sonrası birinci röportajını veren Yunan Başbakan’ın en değerli gündem hususlarından biri Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme ve Türkiye ile olan bağlar oldu.

“HEPİMİZ DAİMA ALARMDA OLMAKTANSA…”

Erdoğan ile ortasındaki ‘iyimser havanın’ tartışılanların içeriğine de tekabül ettiğini vurgulayan Miçotakis, “Sanırım hepimiz daima alarmda olmaktansa uygar komşular, arkadaşlar olarak yaşamanın daha güzel olduğu konusunda hemfikiriz” dedi.

“ÖNCEKİ GÖRÜŞMELERDEN FARKLI BİR HAVA ALDIM”

Erdoğan görüşmesinin kuvvetli geçen dört yılın akabinde tekrar başlamak için bir fırsat olduğunu tekrar eden Miçotakis, Erdoğan’a güvenip güvenmediği sorusuna “Önceki görüşmelerden farklı bir hava aldım. Saf değiliz ancak bardağın dolu tarafından bakalım” diye yanıt verdi.

“TÜRKİYE BİR DEĞİŞİME HAZIR GÖRÜNÜYOR”

“Türkiye dış siyaseti, yalnızca Yunanistan’la münasebetler manasında değil, tıpkı vakitte Avrupa Birliği (AB), NATO ve ABD ile olan bağlantılarında de bir değişime hazır görünüyor” diyen Miçotakis, Yunanistan’ın Türkiye’nin bu atılımından faydalanabileceğini vurguladı.

Miçotakis’ten “Erdoğan’a güveniyor musunuz” sorusuna yanıt: Saf değiliz ama bardağın dolu tarafından bakalım

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir