featured

Microsoft Edge’den bir yapay zeka özelliği daha: Verimliliği arttıracak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Microsoft, son vakitlerde yapay zeka alanında yaptığı yatırımlarla isminden sıkça kelam ettiriyor. Bilhassa tarayıcısı Microsoft Edge özelindeki çalışmalar, kullanıcılar tarafından takdir ediliyor. Birinci olarak Bing AI ismi altında ChatGPT altyapısını arayüzüne dahil eden Microsoft, yazılımlarının öbür kısımlarına da kullanışlı yapay zeka özellikleri eklemeye devam ediyor.

Microsoft Edge, yeni özelliğini sağ tıklamaya entegre etti

Microsoft Edge tarayıcısına eklenen yapay zeka özelliği, sağ tık yapıldığında açılan menü içerisine entegre edildi. Özellik, seçilen obje yahut metin içeriğine özel dataları yapay zeka takviyeli olarak derleyip kullanıcı arayüzünde sıralıyor. Bu sayede, kullanıcıların seçtikleri içerik üzerinden ulaşmak istedikleri bilgileri çarçabuk listeleyebilmelerine imkan sağlıyor.

Söz konusu özellik, şimdi kullanıcı tecrübesine sunulmadı. Özelliğin kısa bir mühlet sonra, yayımlanacak yeni güncelleme beraberinde tarayıcıdaki yerini alması bekleniyor. Edinilmek istenen bilgilere ulaştırmak için araştırma yapma muhtaçlığını azaltacağı düşünülen özelliğin hem günlük kullanımda hem de akademik araştırmalarda kayda bedel bir verimlilik artışına ortam hazırlayacağı da güçlü beklentiler ortasında.

Hiç elbet ki Microsoft, yapay zeka alan zeka alanına en süratli yönelen şirketler ortasında yer alıyor. Bu alanda yaptığı yatırımlar ve attığı yenilikçi adımlarla kullanıcı dostu birçok yapay zeka eserini kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor. Bing AI atılımıyla birlikte Microsoft Edge tarayıcısı, Bing arama motoru ve öteki eserlerinin popülaritesini arttırmayı başaran Microsoft, bu alandaki çalışmalarının karşılığını almaya başladı.

Peki, sizler Microsoft’un tanıttığı bu yeni özellik hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce de çalışmalarınızda verimlilik avantajı sağlayabilecek mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Microsoft Edge’den bir yapay zeka özelliği daha: Verimliliği arttıracak!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir