Microsoft korsan yazılım kullananlara ayrıcalık sunuyor

Microsoft’un sahip olduğu yazılımlar bizlere kolaylık sağlıyor. Bilhassa ofis yazılımları ile ön plana çıkan şirket, korsan yazılım kullanımının önüne geçebilmek için farklı bir yol izlemiş. Olağanda şirketler korsan yazılım kullanımını azaltmak için sert kararlar alabiliyor ama Microsoft’un uyguladığı sistem korsan yazılım kullanan insanları orijinallerine yönlendiriyor.

Microsoft, korsan yazılım kullanan kullanıcılara yüzde 50 indirim sunuyor

Korsan yazılım yahut Windows kullanan beşerler için kesin tahlil, o yazılımların indirimli bir halde sunulması olabilir. Microsoft da bu metodu deneyerek korsan yazılım yahut Windows sahibi kullanıcılara, tıpkı yazılımların yüzde 50 indirimli hallerini sunuyor. PCWorld’e nazaran, Office yazılımının korsan sürümüne sahip kimi kullanıcılar yüzde 50 indirimli teklifler aldı. Office’in çevrimdışı paketlerini korsan olarak kullanan beşerler, Microsoft’un teklifiyle Office 365 üzere çevrimiçi paketlere yönlendiriliyor.

Öte yandan bu tekliflerin sadece belli pazarlara uygulandığı vurgulanıyor. Microsoft dışında öteki yazılım üretici şirketlerin de tıpkı yolu izleyip izlenmeyeceği bilinmiyor. Ayrıyeten Office‘in korsan sürümlerini kullanmak yerine, fiyatsız WPS Office ve Libre Office üzere öbür yazılımlara yönelebilirsiniz. Günümüzde korsan yazılım kullanımı yüksek ve bu korsan sürümlere mutlaka güvenilmemesi gerekiyor. Zira kullandığınız ya da kullanmadığınız müddet boyunca şahsî bilgisayarınızdaki her bilgi tehdit altında olabilir.

Daha evvel Windows sürümlerini kırmak için kullanılan KMSPico üzere yazılımların ferdî bilgisayarlarınıza büyük tehditler oluşturduğu kanıtlandı. KMSPico‘nun, şahsî bilgisayarınızdaki kripto para cüzdanlarınıza eriştiği hatta onları ele geçirdiği ortaya çıkmıştı. Orjinal Windows için piyasada yasal ve daha uygun tahliller yer alıyor.

Yorum yapın