featured

Microsoft, Windows 10 kullanıcılarını güncelleme yapmaya zorlayacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknoloji devi Microsoft, kimi Windows 10 kullanıcılarını güncelleme yapmaya zorlayacak. Kullanıcıların güvenlik başta olmak üzere birçok hususta yeterli bir tecrübe elde edebilmeleri için güncelleme yapmaları gerekecek. İşte Microsoft’un yeni kararı ve detaylar

Windows 10 kullanıcıları haziran ayına kadar güncelleme yapmalılar!

Microsoft, lansmanı 2021 yılında gerçekleştirilen Windows 10 21H2 sürümünün kullanımına artık müsaade verilmediğini, kullanıcıların 22H2 sürümüne geçiş yapmaları gerektiğini açıkladı. 13 Haziran tarihinden sonra dayanağı sonlanacak olan 21H2 sürümü kullanıcıları, Windows Update üzerinden gerekli güncellemeyi yüklemeliler.

Söz konusu güncellemenin mecburî tutulmasının sebebinin yalnızca kullanıcı güvenliği ve tecrübesi olduğunun altını çizen Microsoft, ilerleyen süreçteki güvenlik güncellemelerini sırf 22H2 sürümü için yayımlayacak.

22H1 kullanıcılarının yapmaları gereken güncelleme, birçok aygıt için otomatik olarak kurulmaya başlandı. Microsoft, otomatik güncellemelerden faal olarak faydalanmak isteyen kullanıcıların “Etkin Saatler” özelliğinden faydalanabileceklerini hatırlattı. Windows Update üzerinden ulaşabileceğiniz özellik, güncellemeyi zamanlamanıza yahut manuel olarak başlatmanıza imkan sağlıyor.

Bilindiği üzere 22H2 sürümü, Windows 10’un yayımlanacak son büyük güncellemesi niteliğindeydi. Bu sebeple sadece güvenlik güncellemeleri almaya devam edecek olan 22H2, Windows 10’un kullanılabilen tek sürümü olacak.

Windows 11’in tanıtılmasının akabinde Windows 10 sürümünün popülaritesi giderek azalıyor. Microsoft da asıl odağını, 11 tarafına yöneltmiş üzere görünüyor. Kullanıcıları evreli olarak aktüel sürüme yahut Windows 11’e geçiriyor olması, bu çerçevedeki tavrını gözler önüne seriyor. Pekala, sizler Microsoft’un bu atağı hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Microsoft, Windows 10 kullanıcılarını güncelleme yapmaya zorlayacak!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir