featured

Milyon dolarlık saatleri var! Uyuşturucu baronu Leidekkers’in Türkiye’deki bağlantılarına operasyon

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul narkotik polisinin kara para aklayanlara yönelik 5 vilayette düzenlediği operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı. Operasyonun, uyuşturucu baronu olarak Avrupa’nın en çok aranan isimlerinden biri olan Joseph Johannes Leidekkers’in Türkiye’deki kontaklarına yönelik olduğu öğrenildi.

ULUSLARARASI ŞEBEKEYE ULAŞILDI

Uyuşturucu unsur satışında elde edilen paraların Türkiye’de Naci Y. üzerinden aklandığı argüman edildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Hatalarla Uğraş Şube Müdürlüğü’nün MASAK ve Narkotik Kabahatlerle Uğraş Daire Başkanlığı koordinesinde, Hollanda başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde uyuşturucu satışından elde edilen paraların, Türkiye’de aklanmasını sağlayan bireylere yönelik yapılan operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı. Narkotik Kabahatlerle Gayret Şube Müdürlüğü takımları, 2 yıl evvel uyuşturucu paralarının aklanmasıyla ilgili birtakım bilgilere ulaştı. Yapılan çalışmaların akabinde milletlerarası bir şebekeye ulaşıldı. MASAK ve Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Daire Başkanlığı koordinesinde çalışma genişletildi.

HOLLANDA VE BELÇİKA TARAFINDAN 200 BİN DOLAR MÜKAFATLA ARANIYOR

Yapılan teknik ve fiziki takiplerin akabinde para trafiğinin başında, Hollanda ve Belçika tarafından 200 bin dolar mükafatla aranan Joseph Johannes Leidekkers’ın olduğu ve Avrupa’da uyuşturucu satışından elde edilen gelirin, Naci Y. üzerinden Türkiye’de aklandığı bilgisine ulaşıldı.

KARDEŞİ YAKALANDI

Yurt dışında yaşadığı ve uyuşturucudan elde edilen milyarlarca liralık kara paranın aklanmasında kilit rol aldığı öğrenilen Naci Y. yapılan operasyonda yakalanamadı. Lakin kardeşi gözaltına alınırken, operasyonda çok sayıda kripto telefon da ele geçirildi. Polis takımlarının kripto telefonlarla ilgili çalışması devam ediyor.

LÜKS SAATLER ELE GEÇİRİLDİ

Öte yandan Hollanda polisinin geçtiğimiz aylarda Rotterdam ve Antwerp limanları üzerinden kokain kaçakçılığı yaptığı öne sürülen Joseph Johannes Leidekkers’in babasının meskenine operasyon düzenlendiği, 140 bin euro pahasında 2 saat ve lüks eşyalar ele geçirildiği öğrenildi. 31 yaşındaki Joseph Johannes Leidekkers’in 68 yaşındaki babasının o operasyonda tutuklandığı ortaya çıktı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki
Milyon dolarlık saatleri var! Uyuşturucu baronu Leidekkers’in Türkiye’deki bağlantılarına operasyon

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir