featured

MİT, terör örgütünün Özel Güç Hücresi sözde Kandil Sorumlusu Edip Temiz’i etkisiz hale getirdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MİT, Irak’ın kuzeyine düzenlediği nokta operasyonla PKK’nın Özel Güç Hücresi kelamda Kandil Sorumlusu Edip Pak’ı Irak’ın kuzeyindeki Kandil’de etkisiz hale getirdi. Operasyonu sık sık değiştirilen saha casuslarıyla yöneten MİT’in hakikat anı bekleyip operasyon için düğmeye bastığı ortaya çıktı.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN AR-GE FAALİYETLERİNİ KOORDİNE EDİYORDU

Geçmiş devirde örgütün Özel Güç hücresinde ideolojik, askeri ve teknik eğitimler alarak Irak’taki tüm alanlarda silah/mühimmat geliştiren ünitelere eğitim veren Edip Pak, birebir vakitte örgütün teknik/taktik materyal geliştirmesine yönelik AR-GE faaliyetlerini koordine eden ve örgütün yeni silah/özel taktik aparat üretimini sağlayan takımın sorumlusuydu. Yaklaşık 20 yıldır örgütte faaliyet gösteren Edip Pak, örgüt tarafından büyük değer atfedilen Zagros silahlarının geliştiricisi olması nedeniyle kelamda Askeri Kurul bünyesinde de üst seviye misyonda bulunuyordu.

MİT, SAHA CASUSLARINI SIK SIK DEĞİŞTİRDİ

PKK’nın üst seviye isimlerini, kurduğu mahallî istihbarat ağı ile takip eden MİT, saha casusları vasıtasıyla örgüt mensuplarının saklılık içerisinde hareket ettiğini tespit etti. Alandaki kaynaklarını makul aralıklarla bölgeye sevk eden ve Edip Pak’a dair istihbarat elde eden MİT, dikkat çekmemek ismine bölgede bulunan grubunu de sık sık değiştirdi. Bu bağlamda kimi vakit bilinen istihbarat tekniklerinin de ötesine geçilerek, birbirinden büsbütün habersiz “istihbarat şebekeleri” kullanıldı ve Edip Pak’ın faaliyetleri adım adım takip edildi.

TERÖRİST ADIM ADIM TAKİP EDİLDİ

Uzun müddet boyunca mahallî istihbarat ağındaki casusların kullanılmasıyla yeri ve pozisyonu tespit edilen Edip Pak, bilhassa MİT’in nitelikli insan kaynaklarının efektif kullanılması sonucu anbean takip edilerek operasyon için uygun kaide ve şartların oluşması beklendi.

MİT’İN DÜĞMEYE BASMASIYLA OPERASYON TAMAMLANDI

Örgütün teknik ve altyapı çalışmalarına ağır bir darbe indirmek gayesiyle en uygun olan vakitte MİT’in düğmeye basması ile operasyon muvaffakiyet ile tamamlandı ve Edip Pak etkisiz hale getirildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki
MİT, terör örgütünün Özel Güç Hücresi sözde Kandil Sorumlusu Edip Temiz’i etkisiz hale getirdi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir