featured

Moskova yolunda sıcak çatışma! Wagner güçleri, Rus ordusuna ait 1 uçak ve 2 helikopter düşürdü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya‘nın paralı ordusu Wagner’in kurucusu Prigojin, devletin kendi güçlerine saldırdığını öne sürerek isyan başlattı. Putin “Vatan hainleri hesap verecek, bu bir darbedir” derken; Wagner önderi ise “Teslim olmaya niyetimiz yok. İç savaş resmen başladı” diyerek rest çekti. Rostov kentini ele geçiren Wagner güçleri, Voronej’de çatışmaların yaşandığını ve Rusya’ya ilişkin 1 uçak ile 2 helikopteri düşürdüklerini belirtti.

“PUTİN BÜSBÜTÜN YANILIYOR”

Rus Hava Kuvvetleri, Voronej’den Moskova’ya hakikat ilerleyen Wagner Kümesi askeri konvoyunu vurmaya başladı. Moskova’yı ele geçirmek gayesiyle Voronej üzerinden kuzeye gerçek ilerleyen Wagner askerleri, karşı atağa geçti. Bölgede çatışmalar yaşanırken Wagner başkanı Prigojin, Hiçbir Wagner savaşçısı kendisini hatalı görerek devlet lideri yahut FSB’nin talebiyle teslim olmak niyetinde değil. Vatana ihanet konusunda Devlet Lideri (Putin) büsbütün yanılıyor. Biz vatanseveriz. Savaştık ve savaşıyoruz. İç savaş resmen başladı” dedi.

HELİKOPTERİN DÜŞME ANI KAMERADA

Voronej Valisi ise “Bölgede askeri operasyonlar başladı” diyerek çatışma haberlerini doğruladı. Öte yandan Wagner güçleri tarafından Rus ordusuna ilişkin düşürülen helikopterin imgesi de paylaşıldı.

Moskova yolunda sıcak çatışma! Wagner güçleri, Rus ordusuna ait 1 uçak ve 2 helikopter düşürdü

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir