featured

MSB’den “Seçim günü TSK zırhlı araç ve personelinin hazır bulundurulması” iddiasına yanıt: Manipülatif ve gerçek dışı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İçişleri Bakanlığı’nın seçim günü Türk Silahlı Kuvvetleri ( Tsk ) zırhlı araç ve işçisinin, valilerce “gerek görülmesi” halinde kullanılması üzere hazır bulundurulmasını istediğini söyledi. İlgili belgeyi paylaşan Bakan, “Savaşa mı gidiyoruz? Seçime mi gidiyoruz? Nedir bu? TSK’nın zırhlı araçlarına, işçisine bir seçim sahtı mahallinde GAMER, İçişleri Bakanlığı niçin muhtaçlık duyar?” diye sordu. Bakan, valilere ve TSK’ya, “Suça ortak olmayın” diye seslendi.

MSB’DEN ARGÜMANLARA YANIT

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve kumandanlarının seçimle ilişkilendirilmesi, aktüel politik tartışmaların içine çekilmeye çalışılması, ülkemizin birlik, bütünlük ve güvenliği ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman ve fedakar işçisinin en hafif tabiriyle emeğine saygısızlıktır.” sözüne yer verildi.

MANİPÜLATİF VE GERÇEK DIŞI

Bakanlıktan yapılan açıklamada, son vakitlerde çeşitli mecralarda Türk Silahlı Kuvvetleri ve Komuta Kademesini “siyasi emellerine alet etmek isteyenler tarafından yapılan manipülatif ve gerçek dışı” haber ve yorumlara rastlandığı belirtildi.

“EN HAFİF TABİRİYLE SAYGISIZLIK”

Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve kumandanlarının seçimle ilişkilendirilmesinin, yeni politik tartışmaların içine çekilmeye çalışılmasının ülkenin birlik, bütünlük ve güvenliği ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman ve fedakar işçisinin emeğine “en hafif tabiriyle saygısızlık” olarak nitelendirilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Asil milletimizin sevgisi, inancı ve duasından aldığı ilhamla kendisine verilen her türlü misyonu büyük bir muvaffakiyetle yerine getiren Türk Silahlı Kuvvetlerine yönelik telaffuzlardan uzak durulması, günlük polemiklerin dışında tutulması asil milletimizin yüksek menfaatleri gereğidir.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Komuta Kademesi ve çalışanı bir bütün olarak, yurt içinde ve hudut ötesinde ülkemizin ve milletimizin hak ve menfaatlerini korumak için karada, denizde ve havada, her türlü arazi ve iklim şartlarında faaliyetlerini azim ve kararlılıkla sürdürmektedir.”

Kaynak: AA / Sarp Özer – Şimdiki
MSB’den “Seçim günü TSK zırhlı araç ve personelinin hazır bulundurulması” iddiasına yanıt: Manipülatif ve gerçek dışı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir