featured

Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesine bir yorum da İYİ Parti’den: Kılıçdaroğlu’na yarayacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, hakkında çıkan kaset savlarının akabinde bomba bir kararla bugün adaylıktan çekildiğini duyurdu. Kelam konusu paylaşımların montaj olduğunu söyleyen İnce, “Son 45 günde gördüklerimi 45 senede görmedim.” dedi.

“T.C. DEVLETİ BENİM PRESTİJİMİ KORUYAMAMIŞTIR”

İnce kelamlarına şöyle devam etti: “Sahte dekontlar, olmayan bacanaklar, olmayan imajlar, fotoğraflar… Muhalif olmak için bunu paylaşanlar da var. Benim bu türlü bir imgem, ses kaydım yok. Özel hayatın saklılığı falan değil bu, iftira. Gerçek değil bu. T.C. Devleti benim prestijimi koruyamamıştır. Adaylıktan çekiliyorum. Bunu memleketim için yapıyorum. Türkiye’ye üçüncü bir seçenek önerdim. Bir kanal açmaya çalıştım. Bu kanalı başaramadık. Mazeretleri kalmasın”

ERDOĞAN: KEŞKE SONUNA KADAR DEVAM ETSEYDİ

İnce’nin adaylıktan çekilmesi siyaset gündemini de hareketlendirdi. Mevzu hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Adaylardan bir tanesi ne yapmış adaylıktan çekilmiş. Doğrusu üzüldüm keşke bu yarış sonuna kadar bu türlü devam etseydi. Sanki ne oldu da çekildi? Biz başkalarıyla yola devam ediyoruz kıymetli olan benim milletimin vereceği karar.” dedi.

KILIÇDAROĞLU: İNCE’Yİ TÜRKİYE’NİN SOFRASINA BEKLİYORUZ

Millet İttifakı’nın adayı Kılıçdaroğlu da kararın akabinde İnce’ye davet yaptı. Kılıçdaroğlu, “Benim çağrım hala geçerli. Eski kırgınlıkları, dargınlıkları bir kenara bırakalım artık. Sayın İnce’yi Türkiye’nin sofrasına bekliyoruz. Buyursun lütfen gelsin” dedi.

KÜRŞAD ŞİDDETLİ: KARAR KILIÇDAROĞLU LEHİNE KATKI YAPAR

İnce’nin adaylıktan çekilmesiyle ilgili bir yorum da YETERLİ Parti Sözcüsü Kürşad Güçlü’den geldi. Kararın Kılıçdaroğlu lehine işleyeceğini belirten Şiddetli, “Sayın İnce’nin bu kararına olağan hürmet duyuyoruz. Biz en baştan bu yana UYGUN Parti olarak Sayın İnce’ye karşı bu haksız, niyetini aşan argüman ve telaffuzların karşısında durduk. Siyaset yapma ve cumhurbaşkanı adayı olması kararına da hürmet duyduk. Lakin bir davet da yaptık. Vatanımızın, milletimizin, geleceği için ortak paydada buluşarak bu karanlık tablodan çıkmak ismine güçlerimizin birleştirilmesi gerektiğini ortaya koyduk. Sayın İnce’nin kararının bu tarafıyla değerli olduğunu düşünüyorum. Bu kadar elbette şu anda pazar günü gerçekleşecek seçimlerde Sayın Kılıçdaroğlu’nun bir adım daha seçimlerde sonuç alabilmesi istikametinde bir katkı yapacağı kanaatindeyim ben” dedi.

Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesine bir yorum da İYİ Parti’den: Kılıçdaroğlu’na yarayacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir