featured

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: 12 Haziran’da İsveç, Türkiye ve NATO bir araya gelecek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’i kabulü sona erdi. Dolmabahçe Ofisi’nde basına kapalı gerçekleşen kabul, yaklaşık 1 saat sürdü.

YENİ BAKANLAR DA HAZIR BULUNDU

Kabulde, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Ulusal Savunma Bakanı Yaşar Güler, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve NATO yetkilileri de hazır bulundu. Görüşmenin akabinde Stoltenberg, basına açıklamalarda bulundu.

Stoltenberg’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

“Bugünkü görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik ettim. Türkiye son derece kıymetli bir NATO müttefikidir. İsveç, Finlandiya ve Türkiye ortasındaki üçlü uzlaşıların altını çizmek istiyoruz. Bugün ve Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ortak düzeneğin güçlü bir formda devam etmesi için anlaşıya vardık.

ERDOĞAN’I TEBRİK ETTİ

Son olarak buraya birkaç ay evvel fecî yıkıma neden olan zelzelenin akabinde dayanışma göstermek için buraya gelmiştim. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmemde kendisini yine seçilmesinden ötürü tebrik ettim. NATO’nun önümüzdeki ay yapılacak görüşmesine yönelik fikir işbirliğinde bulunduk.

“TÜRKİYE İSVEÇ VE NATO 12 HAZİRAN’DA BİR ORTAYA GELECEK”

Türkiye’nin legal güvenlik kaygılarını ele aldık. İsveç Türkiye’nin telaşlarını gidermek için adım attı. İsveç taahhütlerini tamamlamıştır. 12 Haziran’da İsveç Türkiye ve NATO bir ortaya gelecek. NATO’ya üyelik İsveç’i daha güçlü yapacaktır lakin tıpkı vakit NATO’yu ve Türkiye’yi de daha güçlü yapacaktır”

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: 12 Haziran’da İsveç, Türkiye ve NATO bir araya gelecek

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir