featured

Netflix, zor günler geçiriyor: Yeni karar alındı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler dijital medya platformu Netflix, yeni piyasa şartları içerisinde yeni bir karar almak zorunda kaldı. Bütçe sorunu yaşayan dev platform, harcamalarını denetim altına almak ismine yeni bir karar aldı. İşte detaylar

Netflix, çalışanlarını mağdur etmeyecek halde tedbir aldı

Netflix’in yaşadığı sorunlarla ilgili olarak birçok tedbirin alınabileceği öngörülüyordu. Bu öngörülerden birisi olan işten çıkarmalar, neredeyse ‘kesin’ olarak nitelendiriliyordu. Lakin Netflix, ekonomik manada rahatlamak için çalışanlarını işten çıkarmak yerine bütçesini kısıtlamayı ve yeni gelir modelleri oluşturmayı hedefleyerek bu çizgide hareket etti.

Alınan yeni karara nazaran Netflix, bu yıl için harcamalarından 300 milyon dolar tasarruf etmeyi amaçlıyor. Öngörülenin altında bir bütçe kısıtlamasına giden şirket, hem bu adımı hem de yeni gelir modelleriyle ek tedbir almaya gerek kalmaksızın yaşadığı meselelerin üstesinden gelebilir.

Şirkete ek gelir sağlaması hedeflenen modellerden en yeni olanı, aboneler ortası şifre paylaşım kısıtlaması. Bu modelin uygulandığı ülkelerde yaşayan abıoneler, kendi ortalarında hesap şifresi paylaşabilmek için ek fiyat ödemek zorundalar. Kelam konusu model başta reaksiyonla karşılansa da vakitle reaksiyonlar azalıp şirketin ek gelir beklentileri karşılanmaya başlıyor. Model şu an için kimi Avrupa ülkelerinde uygulanıyor olsa da yakında Amerika başta olmak üzere birçok ülkede daha faal olacak.

Peki sizler, Netflix’in şimdiki durumuyla ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Sizce alınan kararlar kâfi olacak mı? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Netflix, zor günler geçiriyor: Yeni karar alındı!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir