featured

Netflix’in piyasa değeri ne kadar? Netflix Market Cap

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler dijital medya platformu Netflix, her geçen gün kendini geliştirmek ve abone sayısını arttırmak ismine çeşitli adımlar atıyor. Her ne kadar alınan kritik kararlar sebebiyle 2023 yılında dalgalı bir seyir gösterse de paha kazanmaya devam ediyor. İşte 2023 yılı yeni Netflix piyasa değeri

Netflix piyasa pahası ne kadar?

Netflix, 2023 yılına 294,95 dolarlık bir pay fiyatıyla başladı. Ocak ayında istikrarlı bir bedel artışına sahip olan Netflix, 367,96 dolar düzeylerine kadar yükselmeyi başladı. Lakin Şubat ayının sonlarına gelindiğinde bu bedel süratle düşmeye başladı ve Mart ayının yarısına gelindiğinde ise. 2023 yılının başlangıç bedelinin bile altına inildi. Hala dalgalı bir grafiğe sahip olsa da Netflix’in piyasa bedeli genel manada artış eğiliminde ve en son 28 Nisan itibariyle açıklanan şimdiki pay bedeli, 329,93 dolar seviyesinde. Şimdiki durumdaki piyasa bedeli ise 146,67 milyar dolar düzeyinde.

Netflix’in piyasa pahasındaki dalgalanmanın en kıymetli sebebi, birtakım ülkelerde uygulamaya başladığı şifre paylaşım kısıtlamasına gösterilen reaksiyon. Bilindiği üzere Netflix, kullanıcıların ortak adreste ikamet etmediği sürece birbirleriyle şifre paylaşmalarını istemiyor. Aldığı tedbirlerle bir arada bu durumun önüne geçmek isteyen Netflix, kısıtlamalara reaksiyon gösteren kullanıcıların aboneliklerinin iptaliyle karşı karşıya kalıyor. Bu durum ise piyasa değeri için olumsuz bir sonuç doğuruyor.

Netflix, aboneliklerin iptalinden kaynaklanan kıymet kaybının süreksiz bir durum olduğunu düşündüğü için rastgele bir ek tedbir almayacağını açıkladı. Geçmişte karşılaştığı emsal sıkıntıların seyrinin de Netflix’in beklediği formda devam ettiği ve şu anda piyasa kıymetinin artış eğiliminde olduğunu göz önünde bulundurursak kelam konusu düşüşün süreksiz olduğunu doğrulayabiliriz.

Netflix Market Cap nasıl hesaplanıyor?

Netflix Market Cap (Piyasa Değeri), bir Netflix payının pahası ile piyasadaki pay sayısının çarpımıyla ulaşılan bir kıymettir. Şirketlerin piyasadaki durumunu ve gelişimini takip etmek ismine değerli bir ölçüt olan market cap, pay kıymetleri değiştikçe yine hesaplanmaktadır.

Netflix borsa pahası nedir?

Netflix borsa değeri, 28 Nisan tarihinde açıklanan borsa raporlarına nazaran 329,93 dolar. Pahanın Nisan ayı içerisindeki değişimi ise artış tarafında seyrediyor. 2023 Netflix borsa değeri 294,95 dolar iken mevcut durumda 34,98 dolarlık artış göstermiş. Genel değerlendirmede kelam konusu artışın hayli değerli bir seviyede olduğu görülüyor.

Netflix’in piyasa değeri ne kadar? Netflix Market Cap

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir