featured

Nihayet geliyor: Apple AR/VR gözlük için WWDC 2023 müjdesi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Apple’ın birinci AR/VR gözlüğü için sızıntıların gerisi arkası uzun müddettir kesilmiyordu. Apple, kesimin tanınmış VR mühendislerini ve analistlerini WWDC 2023’e davet etti. Yani 5 Haziran’da başlayacak WWDC 2023 etkinliğinde nihayet yeni gözlük tanıtılabilir.

Apple AR/VR gözlük WWDC 2023’te duyurulacak mı?

Apple, sanal dünya ile gerçek objeleri birleştiren MR teknolojisine sahip bir gözlük üzerinde çalıştığı argümanlarına karşılık verdi. AR/VR odaklı olacak yeni kuşak aygıt, WWDC 2023 kapsamında görücüye çıkabilir. Teknoloji devi, çeşitli VR gazetecilerini ve mühendislerini aktifliğe davet ediyor.

Apple, aslında yıllardır aktifliklerine makul şahısları davet etmesiyle biliniyor. Örneğin, Apple TV+’ın tanıtımı için Hollywood yıldızları ile röportajlar düzenledi. VR alanında tanınmış isimlerin davetiye alması ise AR/VR gözlüğünün yolda olduğunu gösteriyor.

Söylentilere nazaran Apple MR gözlüğü yeni jenerasyon ekranı ve teknolojik özellikleriyle dikkat çekecek. Bu teknolojiler ortasında gelişmiş göz takip teknolojisi, hassas hareket takibi, geniş görüş alanı ve uzamsal ses özelliklerinin olması bekleniyor.

Daha evvel Apple, “xrProOS” için ticari marka müracaatında bulundu. Apple’ın paravan şirketi olduğu kestirim edilen Immersive Health Solutions, “realityproOS” ticari markası için müracaatta bulundu. Tıpkı şirket, öteki ülkelerde de “realOS”, “Reality One”, “Reality Pro” ve “Reality Processor” için müracaat yapmıştı.

Ayrıca Apple gözlüğünün 1500 dolara varan maliyetlerde olduğu ve bu yüzden 3000 dolardan satılabileceği tez edilmişti. 5 Haziran’da başlayacak WWDC 2023’ün iOS 17 başta olmak üzere çeşitli yazılım yeniliklerine sahip olması bekleniyor.

Nihayet geliyor: Apple AR/VR gözlük için WWDC 2023 müjdesi!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir