featured

Öğrenciler ödevini yaparken yapay zekayı mı kullanıyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YTÜ Yıldız Teknopark ve Microsoft ortasındaki stratejik iştirak kapsamında gerçekleştirilecek bir aktiflik planı oluşturuldu. Aktiflik, teknoloji önderi Microsoft’un bedellerini YTÜ Yıldız Teknopark’ta faaliyet gösteren girişimcilere aktarabilmeyi hedefliyor. Microsoft’un inovatif tahlilleri, teşebbüsçüler için büyük bir kıymete sahip. YTÜ Kampüsü’nde öğrencilerle konuştuk. Öğrenciler ödevini yaparken yapay zekayı mı kullanıyor?

Öğrenciler ödevini yaparken yapay zekayı mı kullanıyor?

İkinci aktiflik olan CTO Event Speed Networking ise genel olarak firmaların CTO’larına yönelik olacak, lakin bulut tabanlı çalışmalara odaklanan firmaların Microsoft eserlerini daha faal bir biçimde kullanabilmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. Oturumlar Founders Hub, Azure Open AI ve Github Copilot formunda düzenlenecektir.

Founders Hub, Microsoft’un girişimcileri için bir topluluk oluşturarak takviye verdiği bir platformdur. Azure Open AI, günümüzde sıklıkla duyduğumuz ve büyük ilgi gören Open AI teknolojisini içermektedir. Azure Open AI Service, geliştiricilere yapay zeka modelleri oluşturmak, eğitmek ve dağıtmak için bulut tabanlı bir platform sunmaktadır.

GitHub Copilot ise, GitHub ile Open AI’nin iştiraki sonucu geliştirilmiş bir eserdir. GitHub Copilot, yazılım geliştirirken kodlama sürecini kolaylaştıran ve hızlandıran bir araçtır. Otomatik tamamlama özelliği yüksek doğruluk oranına sahiptir ve Visual Studio Code üzerinde kullanılabilmektedir.

Öğrenciler ödevini yaparken yapay zekayı mı kullanıyor?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir