featured

Otomotiv devi Porsche, 60 yıllık logosunu değiştirdi! Yeni tasarımı gören herkes aynı yorumu yapıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son vakitlerde LG, Nokia ve Pepsi üzere birçok firma trendlere ayak uydurmak için logolarını değiştirdi. Bu firmaların ortasına Alman otomotiv devi Porsche‘da katıldı.

HERKES BİREBİR YORUMU YAPIYOR

60 yıldır kullandığı logosunu değiştiren Porsche öteki şirketlerin bilakis özüne daha sadık kalmayı tercih etti. Sonbahar prestijiyle satılacak araçlarda görülecek yeni logo, ‘eskisinden çok da farklı olmadığı’ yorumlarını aldı.

Eski logo

“TARİHSEL ÖZELLİKLERİ YİNE YORUMLADIK”

Porsche lider yardımcısı Michael Mauer logo ile ilgili “Temiz ve çağdaş uygulamasıyla tekrar tasarlanmış armamız, Porsche’nin karakterini iletmektedir. Tarihî özellikleri yine yorumladık ve arı kovanı yapısı ve fırçalanmış metal üzere yenilikçi tasarım ögeleriyle birleştirdik. Sonuç markanın tarihini ve geleceğini birleştiren estetik açıdan argümanlı bir bükülmeyi temsil etmektedir” dedi.

Yeni logo

“PORSCHE YAZISI DAHA BÜYÜK BİR EHEMMİYET KAZANACAK”

Porsche pazarlama lideri Robert Ader ise “Başka bir değerli nokta 2D ve 3D armaların hizalanmasıydı. Sonuçta yalnızca yazışma ve basılı gereçlerde değil aracın üzerinde de dokunarak hissedilebilir. Bu nedenle modernize edilmiş armamız marka dizaynımızı yine çalıştırmak için bir fırsat haline geldi. Armayı duygusal vurguları altı çizmek için daha gayeli bir formda kullanacağız. Birebir vakitte Porsche yazısı daha da büyük bir ehemmiyet kazacak.” sözlerini kullandı.

Otomotiv devi Porsche, 60 yıllık logosunu değiştirdi! Yeni tasarımı gören herkes aynı yorumu yapıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir