POCO M4 Pro 5G, e-Devlet’te göründü!

Xiaomi alt markası POCO, M serisini büyütüyor. POCO M3 modeli Kasım 2020’de, M3 Pro ise Mayıs 2021’de resmi olarak tanıtılmıştı. Şirket her iki eseri de Türkiye’ye mutabakatlı olduğu satış kanalları aracılığıyla getirmişti. ‘POCO M4 Pro 5G’ olarak isimlendirilen yeni akıllı telefona ait birinci bilgiler gelmeye başladı.

Akıllı telefonların tanıtılmadan evvel sızdırıldığına birçok vakit şahit oluyoruz. Çoklukla TENAA, FCC üzere yabancı menşeili kurumlar tarafından verilen onay evrakları ve ekran manzaraları çevrimiçi ortamda paylaşılıyor. Lakin artık pek alışık olmadığımız bir durum meydana geldi. POCO M4 Pro 5G, e-Devlet Kapısı’ndaki IMEI sorgulama sayfasında gözüktü.

POCO M4 Pro 5G için sertifika müracaatında bulunuldu

Kacper Skrzypek isimli Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan ekran imajlarında, POCO M4 Pro 5G modeliyle ilgili sonlu bilgiler yer alıyor. Üreticisi ‘Xiaomi Communications Co Ltd’ olarak gözüken akıllı telefonun ‘M4 Pro 5G’ olarak isimlendirileceği e-Devlet tarafından doğrulandı. Aygıtın Pro’ya ek olarak düz modele sahip olup olmayacağı belirsizliğini koruyor. Lakin en azından M4 serisinin varlığı bir sefer daha mutlaklaşmış oldu.

21091116AG model numaralı M4 Pro 5G, ortaya çıkan bilgilere nazaran 33W süratli şarjı destekleyecek. Xiaomi işlemci tercihini ise Qualcomm’dan yana değil, MediaTek Dimensity serisinden yana kullanacak. Öte yandan 5000 mAh pil kapasitesiyle piyasaya çıkması beklenen akıllı telefonda asgarî 6GB RAM ve 128GB dahili hafıza olacağı belirtiliyor. Yazılım tarafında ise Android 12 tabanlı MIUI 12.5 kullanıcı arayüzüyle geleceği söyleniyor.

Hatırlatmak gerekirse POCO M3 Pro 5G, 6.5 inç boyutunda 1080 x 2400 piksel Full HD+ ekrana sahipti. Ekran yenileme suratı 90Hz iken, piksel yoğunluğu 405 PPI oranındaydı. POCO M4 Pro 5G ile alakalı bilinen ayrıntılar şimdilik işlemci ve depolama ünitesiyle hudutlu olsa da, M3 Pro 5G’den yola çıkarak aşağı üst nasıl bir telefonla karşılaşacağımızı öngörebiliriz.

Kuvvetle beklenen POCO M4 Pro 5G’nin en az 90Hz ekran yenileme suratı olacak. En nihayetinde ‘Pro’ kullanıcılara hitap ettiğinden, ekran çözünürlüğünde de rastgele bir gerileme beklenmiyor. Kullanıcıların genel beklentisi OLED ekrandan yana. Lakin M3 Pro 5G’de maliyetten tasarruf etmek için IPS LCD kullanan POCO’nun yeni telefonda da tıpkı stratejisini devam ettirme mümkünlüğü yok değil.

Yorum yapın