featured

Pokemon yeni bölümleri ile Türkiye’de yayına giriyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1997’deki birinci kısmından bu yana Ash Ketchum ve Pikachu’nun maceraları tüm dünya tarafından büyük merak ve beğeni ile izlenmeye devam ediyordu. 31 Ocak 2000 tarihi prestijiyle ülkemizde de yayınlanmaya başlanan uzun soluklu animasyon dizisinde Ash’in pokemonları yakalama ve şampiyon olma uğraşını yıllardır izliyorduk.

Pokemon yeni kısımları ile başlıyor

Aradan geçen 25 dönemin akabinde artık Ash ve Pikachu’ya ise veda ediyoruz. Netflix, yaptığı açıklama ile Pokémon Eşsiz Yolculuklar’ın son dönemini yayınlanmaya başlandığını duyurdu. Yayınlanacak bu son dönemin akabinde Ash ve Pikachu’ya maalesef veda edeceğiz.

Pokémon Eşsiz Yolculuklar’ın son dönemi Ash’in Kalos Seçkin Dörtlüsünden Drasna’ya karşı olan bir sonraki Dünya Taç Giyme Serisi maçından evvel arkadaşları Clemont ve Bonnie’yi ziyaret etmesiyle başlıyor! Ziyaretin çabucak akabinde Chloe Ash’in arkadaşlarından biriyle tanışıyor ve Eevee ile büyük Büyük Pokémon Yarışması’na katılmaya karar veriyor.

Öte yandan Lucario ile kurduğu bağ ona Greninja’yı anımsatınca Ash, özel bir eğitim için Kalos’a geri dönüyor. Bu esnada Goh, Mew Projesi için son imtihan misyonlarını üstlenirken Lillie ise, Taç Tundra’yı aşarak yaptığı seyahatin sonunda ailesiyle tekrar buluşuyor. Tüm bunlar yaşanırken Sekiz Usta Turnuvasına sayılı gün kala Ash’in eski rakibi Paul ortaya çıkıyor ve Ash bu gayrette karşı karşıya gelmek için can atıyor.

Pokémon Eşsiz Seyahatler dizisinin yeni kısımları bugünden itibaren Netflix‘te yayınlanacak. Dünya çapında popülerliğini koruyan çizgi dizinin 25. döneminde Ash Ketchum ve Pikachu’nun yanı sıra Goh ve Chloe’nin de Pokémon dünyasındaki maceralarına tanıklık edeceğiz.

Ash Ketchum’un uğurlayacağımz dizi finali ve özel veda kısımlarının de dahil olduğu ek kısımların yayını ile ilgili detaylar ise şimdi açıklanmış değil. Pokémon Eşsiz Yolculuklar sona erdiğinde ise geçen yıl tanıtılan Pokémon Scarlet ve Pokémon Violet’ten tanıdığımız başlangıç pokemonları olan Sprigatito, Quaxley ve Fuecoco ile birlikte yeni kahramanlara merhaba diyeceğiz. Liko ve Roy olarak tanıyacağımız yeni karakterler apayrı bir serüvene imza atacak.

Peki siz Pokemon ve yeni dönem kısımları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Pokemon yeni bölümleri ile Türkiye’de yayına giriyor!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir